اخبار

مجلس پیگیر اصلاح قانون بورس و تاسیس کانون سهامداران حقیقی است

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس ضمن اعلام نتیجه جلسه با فعالان بازار سرمایه، از بررسی اصلاح قانون بورس و پیگیری تاسیس کانون سهامداران حقیقی خبر داد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری بورس پرس، مهدی طغیانی با اشاره به جلسه‌ای که کمیته بورس کمیسیون اقتصادی مجلس با جمعی از فعالان بازارسرمایه و با هدف بررسی وضعیت بازار برگزار کرده بود، به خانه ملت گفت:‌ مهمترین جمع‌بندی و تاکید حاضرین، فعالیت بورس به دور از هرگونه نگاه سیاسی و غیرعلمی بود. چرا که متاسفانه برخی اظهار نظرهای هفته‌های قبل، بیانگر نبودِ نگاه دقیق نسبت به این حوزه بود که موجب آسیب شده است.

وی ادامه داد: شرایط فعلی بازارسرمایه، فرصتی مناسب برای عرضه دارایی‌های دولت است که می‌توان با استفاده از منابع حاصله سرمایه‌گذاری در حوزه زیرساخت‌ها انجام داد.از سوی دیگر بازارسرمایه به دلیل ناآشنایی سرمایه‌گذاران می‌تواند تهدید باشد. زیرا بازاری ریسکی و نوسان جزو ذات آن بوده و بعضا برخی اتفاقات غیرطبیعی رخ می‌دهد. براین اساس نمایندگان در هفته‌های گذشته تذکرات جدی به مسئولان بورس داده‌‌اند.

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه جلسات کمیسیون اقتصادی با تشکل‌های حقیقی و فعالان بازار سرمایه ادامه‌دار خواهد بود، افزود: قرار شده قانون بورس مصوب سال ۸۴ و اصلاح شده سال ۸۸ ، مجددا بررسی و مورد بازنگری قرار گیرد. گزارش نظارتی نیز در حال جمع‌بندی بوده و بعد از دریافت نظرات کارشناسان و فعالان ، گزارش نهایی در صحن علنی قرائت خواهد شد .

طغیانی توضیح داد: مجموعه‌ای از داده‌ها در مورد بورس وجود دارد که می‌توان براساس تحلیل آن‌ها، راهبری و عملکرد بازار را رصد، جمع‌بندی و اقدام کرد. همچنین اگر عملکرد اشخاص حقیقی و حقوقی در روند بررسی داده‌ها بیانگر تضییع حقوق سهامداران خرد باشد، مجلس حتما برای احقاق حقوق این سهامداران حقیقی اقدامات حمایتی را انجام خواهد داد.

وی ادامه داد: همچنین تاسیس کانون سهامداران حقیقی ، پیگیری می شود. زیرا مطالبه اشخاص حقیقی باید در جلسات و محافل پیگیری شود و در کنار آن نهادهای عامل تثبیت بازار باید تقویت شوند.

منبع
بورس پرس

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا