اخبار

اوپک: تقاضای نفت ۶.۶ درصد افزایش می‌یابد / تولید نفت ایران افزایش یافته است

اوپک از پیش‌بینی تقاضای نفت خبر داد و گفت: تولید نفت ایران در ماه گذشته افزایش یافته است.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری بورس پرس، اوپک گزارشی از پیش‌بینی رشد ۶.۶ درصدی تقاضا نفت داد و اعلام کرد: در این گزارش ماهانه جدید اوپک، با توجه به کاهش آثار مخرب کرونا در اقتصاد جهانی و افزایش ترددها و حمل و نقل، اقتصاد جهان رشد یافته است.

در این گزارش آمده است: انتظار می رود تقاضا روزانه ۵.۹۵ میلیون بشکه با رشد ۶.۶  درصدی مواجه شود. رشد اقتصاد جهان نیز در سال جاری میلادی از ۵.۱ تا ۵.۴ درصد خواهد رسید. با انجام واکسیناسیون سراسری، اثر کرونا در نیمه دوم سال محدودتر خواهد شد.

با توجه به آمار ارائه شده در گزارش اوپک و پیش‌بینی‌های صورت گرفته، قیمت نفت تا ۶۴ دلار در هر بشکه افزایش یافته است. در گزارش جدید اوپک عنوان شده است که تولید نفت ایران که به دلیل وجود تحریم‌ها از قرارداد کاهش تولید معاف شده، در ماه مارس ۲۰۰ هزار بشکه در روز افزایش یافته تا نفت این گروه در روز به ۲۵.۰۴ میلیون بشکه برسد.

این گزارش در مورد قیمت نفت سنگین ایران آمده است: قیمت نفت سنگین ایران در ماه مارس برای پنجمین ماه متوالی افزایش یافت و به ۶۴ دلار و ۳۰ سنت رسید. این قیمت در مقایسه با فوریه، سه دلار و ۶۴ سنت معادل شش درصد افزایش در قیمت نفت سنگین را نشان می‌دهد.” لازم به ذکر است که میانگین قیمت نفت سنگین ایران از ابتدای سال جاری میلادی نیز ۶۰ دلار است.

منبع
بورس پرس

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا