اخبار

نماد اپال احتمالا چهارشنبه‌ی آینده عرضه اولیه می‌شود

شرکت فرآوری معدنی اپال کانی پارس با سرمایه دو هزار میلیارد تومانی بعد از درج نماد اپال در سازمان بورس، احتمالا آماده‌ی عرضه‌ی اولیه در چهارشنبه آینده است. قرار است در این عرضه اولیه ۲.۶ میلیارد سهم عرضه شود.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری بورس پرس، شرکت فرآوری معدنی اپال کانی پارس با نماد اپال در بازار سهام درج شده است و اکنون آماده‌ی عرضه اولیه است. برخی رسانه‌ها به نقل از علی صحرایی، مدیرعامل بورس تهران خبر از عرضه اولیه اپال در چهارشنبه‌ی آینده مورخ ۲۶ آذر داده‌اند. این خبر هنوز به طور رسمی اعلام نشده است.

مالکیت ۹۹.۹ درصدی شرکت فرآوری معدنی اپال کانی پارس متعلق به بانک پارسیان است و قرار است در این عرضه اولیه، ۲.۶ میلیارد سهم یعنی معادل ۱۳ درصد سهام آن عرضه شود.

این شرکت که دو هزار میلیارد تومان سرمایه دارد، در بازار سهام با پلاک ۵۷۵ در فهرست نرخ‌های بازار دوم معاملات بورس و در بخش استخراج کانه­‌های فلزی، گروه و طبقه استخراج کانه‌های فلزی آهنی درج شده است. شرکت فرآوری معدنی اپال کانی پارس که در سال ۸۵ تأسیس شده است.

اپال همچنین سهام‌دار دو شرک فولاد سبزوار و اپال پارسیان سنگان با تولید ۵ میلیون تن گندله نیز است. سال مالی دوازده ماهه‌ی این شرکت نیز منتهی به دی ماه است و طبق آخرین عمل‌کرد مربوط به سال مالی گذشته، برای هر سهم ۵۴۷ ریال سود ایجاد شده است.

خلاصه سبد سهام شرکت در سال مالی منتهی به 30 دی 98

منبع
بورس پرس

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا