اخبار

سخنگوی صنعت برق: یک سوم برق مصرفی کشور در بورس معامله خواهد شد

سخنگوی صنعت برق با اشاره به اینکه از ابتدای سال جاری طرح توسعه صنعت برق فعال می‌شود، اعلام کرد که با اجرای این طرح یک سوم برق مصرفی کشور در بورس معامله خواهد شد.

به گزارش توان تحلیل، به نقل از خبرگزاری صداو‌سیما، مصطفی رجبی‌مشهدی، سخنگوی صنعت برق با بیان اینکه یکی از طرح‌های شرکت برق برای توسعه صنعت برق، بحث خرید و فروش برق برای مشترکان بالای یک مگاوات بوده که قرار است از ابتدای امسال فعال شود، گفت: با این اقدام تقریبا یک سوم از میزان برق مصرفی کشور از طریق بورس معامله می‌شود و نقش دولت در خرید بورس برق به حداقل ممکن خواهد رسید؛ بدین ترتیب نیروگاه‌ها و مشترکان می‌توانند به صورت مستقیم با یکدیگر تبادل انرژی کنند و برق خود را تامین کنند.

رجبی‌مشهدی اظهار کرد: نقش دولت در این طرح، حفظ پایداری شبکه بوده و در صورتی که تولیدکننده‌ای نتواند برق خود را توزیع کند، سایر نیروگاه‌ها این برق را پشتیبانی خواهند کرد و مشکلی در تامین برق مشترکان به وجود نخواهد آمد.

این مقام مسئول تصریح کرد: وزیر نیرو این طرح را اواخر سال گذشته ابلاغ کرد و از ابتدای سال، اقدامات اجرایی آن آغاز خواهد شد؛ بدین وسیله مشترکان بالای یک مگاوات هم این اختیار را پیدا می‌کنند که از طریق بورس، برق خود را خریداری کنند و حدود ۶ هزار و ۸۰۰ مشترک در این طرح می‌توانند حضور داشته باشند.

منبع
صداوسیما

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا