اخبار

ابزارهای جدید سایت TSETMC معرفی شد / نمودار تعاملی برای تمامی نمادها

مدیر عامل شرکت مدیریت فناوری بورس تهران خبر از راه‌اندازی امکان جدید نمودار تعاملی برای همه نمادهای بورسی و فرابورسی در سایت TSETMC داد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری بورس پرس، روح الله دهقان، مدیر عامل شرکت مدیریت فناوری بورس تهران امکانات و ابزارهای جدید پایگاه اینترنتی این شرکت را اعلام کرد. ابزارها و امکانات جدید این سایت شامل مواردی همچون جابجایی نمادهای پربیننده با نمادهای پرتراکنش، آموزش، نمایش روزانه ورود پول سهامداران حقیقی و نقشه بازار است.

دهقان در همین رابطه توضیح داد: این اقدامات با توجه به گسترش بازار سرمایه در سال‌های اخیر و لزوم توسعه فرهنگ‌سازی و آموزش رخ داده که در آینده هم ادامه دارد.

دهقان اضافه کرد: در این میان گزینه نمایش روزانه ورود پول سهامداران حقیقی، بعد از اعمال تمهیدات فنی در آینده‌ایی نزدیک به کار گرفته خواهد شد اما امکان تازه‌ایی به نام نمودار تعاملی برای همه شرکت‌های بورسی و فرابورسی به کار گرفته شده که کنار محل نمایش ساعت نمادها، بارگذاری شده است.

مدیر عامل شرکت مدیریت فناوری بورس تهران در ادامه گفت: این نمودار بر اساس حجم معاملات و قیمت روزانه سهام هر شرکت و در دوره های زمانی و با امکان تنظیم مختصات مختلف توسط کاربران بوده و می تواند در تحلیل تکنیکال سهامداران از وضعیت هر شرکت مورد استفاده قرار گیرد .

دهقان در رابطه با برنامه‌های دیگر شرکت بورس در رابطه با سایت TSETMC و بهبود آن نیز توضیح داد: یکی از خواسته‌های برخی فعالان بازار سرمایه، تغییر ظاهر این سایت مهم است که با توجه به قدمت، عادت اکثر سهامداران، پیچیدگی و حساسیت خاص این مورد، نیاز به بررسی های بیشتری است و یکی از گزینه‌ها هم امکان نمایش گزینه‌های مختلف در چند پیش‌زمینه و صفحه است.

این مقام مسئول بورسی اولویت‌های شرکت بورس در رابطه با سایت TSETMC را این‌گونه تشریح کرد: اولویت اصلی این سایت تقویت پایه‌های تکنولوژی و جلوگیری از اختلالات موردی سامانه معاملات و نمایش دقیق اطلاعات است که خوشبختانه در ماه های اخیر رخ نداده است. به طوری که تعداد معاملات بورس و فرابورس در چهارشنبه گذشته بالغ بر ۲.۵ میلیون دفعه و بی‌سابقه در شش ماه گذشته بود اما مشکلی در سامانه معاملات ایجاد نشد.

دهقان در پایان افزود: بنابراین در مقطع فعلی و با وجود افزایش چشمگیر حجم معاملات در هفته های اخیر، مشکلی در سامانه معاملات و پردازش سیستم و آمار و اطلاعات رخ نداده و انتظار می‌رود با توسعه تکنولوژی، وضعیت روز به روز و هفته به هفته بهتر شود.

منبع
بورس پرس

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا