اخبار

اخذ مصوبات لازم برای اجرای اوراق مرابحه سهام از سازمان بورس | انتشار اولین اوراق مرابحه سهام توسط وگشهر

معاون تامین مالی شرکت تامین سرمایه دماوند اعلام کرد مصوبات لازم برای اجرای اوراق مرابحه سهام اخذ و مجوز انتشار اولین اوراق مرابحه سهام در کشور برای شرکت گروه مالی شهر از سازمان بورس گرفته شد.

به گزارش توان تحلیل، به نقل از پایگاه خبری سنا، مهدی خاکپور، معاون تامین مالی شرکت تامین سرمایه دماوند در رابطه با مزایای انتشار اوراق مرابحه سهام، گفت: اوراق مرابحه به منظور تامین سرمایه با رعایت اصول و قوانین در چهارچوب اسلامی در نظر گرفته شده است؛ این اوراق جز ابزارهای نوینی است که می‌تواند بر تنوع بخشی در زمینه تامین مالی شرکت‌ها به خصوص شرکت‌های سرمایه‌گذاری و هلدینگ‌ها موثر باشد.

خاکپور اظهار کرد: اوراق مرابحه سهام به نسبت سایر اوراق ‌موجود در بازار از الزامات قانونی کم‌تری برخوردار است که همین مسئله روند و پروسه زمانی اخذ مجوز آن را تسریع می‌کند.

وی با بیان اینکه در بازار مالی سایر کشورها به ویژه کشورهای اسلامی، شرکت‌ها از ابزارهای مالی اسلامی متنوعی بهره می‌گیرند، تصریح کرد: اجرای اوراق مرابحه سهام در کشور نیازمند فراهم‌سازی برخی زیرساخت‌های قانونی و شرعی اوراق بود که با همکاری سازمان بورس و اوراق بهادار مصوبات لازم در این خصوص اخذ و مجوز انتشار اولین اوراق مرابحه سهام در کشور برای شرکت گروه مالی شهر با نماد وگشهر از سازمان بورس و اوراق بهادار اخذ شد.

خاکپور اضافه کرد: محل مصرف منابع حاصل از انتشار اوراق مرابحه سهام شرکت گروه مالی شهر، جهت خرید سهام در بورس و فرابورس خواهد بود.

اوراق مرابحه سهام به خروج بازار از رکود کمک می‌کند

معاون تامین مالی شرکت تامین سرمایه دماوند خاطرنشان کرد: اوراق مرابحه سهام در شرایط رونق بازار سهام می‌تواند به عنوان بازوی کمکی در راستای تأمین مالی شرکت‌های سرمایه‌گذاری و هلدینگ‌ها به عمل آید و به کسب سودآوری و بازدهی مناسب این گروه از شرکت‌ها در شرایط رونق بازار کمک کند.

وی افزود: اوراق مرابحه در موقعیتی که بازار سهام با رکود مواجه می‌شود، می‌تواند ابزاری موثر به منظور خروج از چنین شرایطی باشد و به حمایت از بازار سهام نیز در شرایط رکودی کمک کند.

معاون تامین مالی دماوند گفت: شرکت‌های هلدینگ و سرمایه‌گذاری می‌توانند حتی جهت خرید سهام شرکت‌های سهامی خاص خارج از بورس و فرابورس به منظور برنامه‌ها و استراتژی‌های آتی خود از طریق انتشار اوراق مرابحه سهام تأمین مالی کنند؛ به طور حتم در صورت کسب نتایج مثبت از اجرای اوراق مرابحه سهام، شرکت‌های متعددی در آینده نزدیک از اوراق مرابحه سهام استفاده خواهند نمود.

منبع
سنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا