اخبار

۱۲ شرکت بورسی دیگر فرایند بازارگردانی را آغاز کردند

در ادامه‌ی الزامی شدن فرایند بازارگردانی برای تمامی شرکت‌های بورس، به تازگی عملیات بازارگردانی برای سهام ۱۲ شرکت دیگر حاضر در بورس شروع شد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از خبرگزاری تسنیم، شرکت بورس به تازگی از آغاز به کار عملیات بازارگردانی سهام ۱۲ شرکت بورسی دیگر خبر داد. فرایند بازارگردانی شرکت‌های بورسی به دنبال الزامی شدن انتخاب بازارگردان آغاز شده است و هر روز شرکت‌های بیشتری به جمع سهام دارای بازارگردان اضافه می‌شوند.

طبق این گزارش شرکت پرداخت الکترونیک سامان کیش با نماد سپ، لابراتورهای سینا دارو، نفت پارس، بوتان، سرمایه گذاری اعتبار ایران، گروه سرمایه‌گذاری توسعه صنعتی ایران، سرمایه گذاری توسعه صنعت و تجارت، لبنیات‌ پاک‌، قند اصفهان‌، فولاد کاوه جنوب کیش، حفاری شمال و کشاورزی‌ و دامپروی‌ مگسال شرکت‌هایی هستند که به تازگی فرایند بازارگردانی آن‌ها آغاز شده است.

بازارگردانی برای شرکت‌های بورسی از ۱۰ مهرماه و برای شرکت‌های حاضر در فرابورس از ۱۵ آبان ماه الزامی شده است. به گفته مدیر نظارت بر ناشران بورس، تمام ناشران پذیرش شده در بازار بورس ملزم هستند جهت انعقاد قرارداد بازارگردانی و معرفی بازارگردان به بورس اوراق بهادار تهران یا فرابورس در اسرع وقت اقدام کنند. در صورت اجرا نکردن این ابلاغیه ناشران متخلف مشمول تذکر، اخطار، محدودیت موقت یا دائم در دسترسی به سامانه معاملات، تعلیق یا لغو مجوزهای صادره توسط سازمان، محرومیت دریافت خدمات از ارکان بازار سرمایه برای مدت معین، جریمه نقدی، محرومیت از تصدی در هیئت مدیره اشخاص تحت نظارت، سلب صلاحیت و لغو پذیرش خواهند شد.

منبع
تسنیم

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا