اخبار

تخصیص رتبه +A بلندمدت و A۱ کوتاه‌مدت به نماد فملی

شرکت رتبه‌بندی اعتباری پایا رتبه +A بلندمدت و A۱ کوتاه‌مدت را به شرکت ملی صنایع مس ایران (سهامی عام) با نماد فملی ، تخصیص داد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا)، شرکت رتبه‌بندی اعتباری پایا بر اساس بررسی داده‌های کمی شامل صورت‌های مالی و نسبت‌های مالی مستخرج از آن و ویژگی‌های کیفی شامل ارزیابی‌های مربوط به فعالیت‌های شرکت، حاکمیت شرکتی، محیط عملیاتی، تأمین مالی و سوابق آن و نیز تحلیل فضای کلان اقتصادی، کسب‌وکار و صنعت مربوطه، رتبه اعتباری +A بلندمدت با دورنمای باثبات و رتبه اعتباری A۱ کوتاه‌مدت با درجه سرمایه‌گذاری را به شرکت ملی صنایع مس ایران (سهامی عام) با نماد فملی تخصیص داد.


بر اساس واژه‌نامه تعاریف شرکت رتبه‌بندی اعتباری پایا، در این طبقه از رتبه اعتباری بلندمدت، ظرفیت ایفای تعهدات مالی در سطح بالاست. همچنین دورنمای رتبه اعتباری «پایا» اظهار نظر در مورد مسیر احتمالی رتبه اعتباری در میان‌مدت است. دورنمای باثبات به این معنی است که احتمالاً رتبه اعتباری در آینده قابل پیش‌بینی تغییر نخواهد کرد.


شایان ذکر است که کلیه تحلیل‌های کمی بر اساس صورت‌های مالی حسابرسی‌شده و یادداشت‌های همراه آن برای سال‌های مالی منتهی به اسفند ۱۳۹۶، ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ و سایر اطلاعات ارائه‌شده توسط شرکت ملی صنایع مس ایران (سهامی عام) انجام شده است.

منبع
سنا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا