اخبار

هفته‌ی سرنوشت‌ساز بورس در سایه‌ی گزارش فصلی شرکت های سهامی

این هفته مهلت پایانی مقرر شده‌ی ارائه گزارش فصلی شرکت های سهامی است و به خاطر تأثیرات کلیدی این گزارش‌ها، هفته‌ای مهم تلقی می‌شود.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از روزنامه‌ی دنیای اقتصاد، این هفته آخرین مهلت ارائه گزارش‌ فصلی شرکت های سهامی است. طبق سنت‌ همیشگی این شرکت‌ها، انتشار گزارش‌های ماهانه و میان‌دوره‌ای به روزهای پایانی مهلت مقرر شده‌ی خود نزدیک شده است. انتشار این گزارش‌ها به این صورت، همواره جوی انتظاری در بازار به وجود آورده است و به همین جهت می‌تواند تأثیرات کلیدی در انتخاب سهام‌داران داشته باشد.

حالا با قرار گرفتن در آخرین هفته‌ی مهر، به زودی شاهد انتشار حجم زیادی از گزارش‌های فصلی این شرکت‌ها خواهیم بود. در این هفته همچنین گزارش عملکرد مهر شرکت‌ها نیز روی سایت سامانه‌ی کدال به آدرس codal.ir قرار خواهد گرفت. اهمیت این گزارش‌ها از آن جهت است که معمولاً شامل نکات اساسی و مهمی درباره‌ی عملکرد شرکت‌های سهامی در دو دوره‌ی مهم بازار است و در رفتار آینده‌ی سرمایه‌گذاران و فعالان بازار بسیار تأثیرگذار عمل می‌کند.

در گزارش‌های شش ماهه‌ی شرکت‌های بورسی، شرح درآمد عملیاتی شش ماه نخست سال آمده است که یکی از مبناهای تحلیلی معامله‌گران در زمینه‌ی مقدار ارزندگی سهام است. البته گزارش شرکت‌هایی که سال مالی متفاوتی دارند در دوره‌ی دیگری تنظیم می‌شود.

به این ترتیب در روزهای آینده شاهد ترافیک سنگین گزارش‌های منتشر شده‌ی صورت‌های مالی خواهیم بود و این مسئله جدال شدید خریداران و فروشندگان را در پی خواهد داشت. این فرآیند دست به دست شدن سهام و به عبارتی جابه‌جا‌ شدن سهم از فروشندگانی که در حاشیه امن سودآوری قرار داشته‌اند با خریدارانی که چشم‌انداز مساعدی برای سهام متصورند، می‌تواند رشد قیمت در میان‌مدت را تضمین کند.

به عبارتی، آن سهامی که پشتوانه‌ی بنیادی مطلوبی داشته باشد بعد از انتشار گزارش عملکرد فصل اخیر خود، به احتمال زیاد مورد استقبال قرار می‌گیرد و شاهد ترکیب جدیدی از معامله‌گران خواهد بود. به همین جهت نیز این هفته از حیث انتشار گزارش فصلی شرکت های سهامی سرنوشت‌ساز خواهد بود و معاملات هفته‌ی آینده را از جذابیت بالایی برخوردار می‌کند.

منبع
دنیای اقتصاد

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا