اخبار

آخرین توضیحات مدیر صندوق پالایشی یکم درباره‌ی بازگشایی

مدیر صندوق پالایشی یکم ضمن نسبت دادن دلایل تأخیر بازگشایی پالایشی یکم به سازمان خصوصی سازی، خبر از افزایش تخفیف این صندوق داد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت‌ نیوز، صندوق پالایشی یکم که در شهریور ماه با ۴۰ درصد تخفیف پذیره نویسی شد، اکنون پس از گذشت نزدیک به دو ماه هنوز معاملاتش شروع نشده است و به دنبال افت شدید شاخص کل بورس در روزهای گذشته، ارزش نمادهای این صندوق نیز ریزش شدیدی را تجربه کرده‌اند.

دیروز نیز در شرایطی که حدود سه میلیون و ۸۰۰ هزار نفر منتظر آغاز معاملات صندوق پالایشی یکم و آزادسازی پول‌هایشان به ارزش ۱۳ هزار میلیارد تومان بودند، خبر تعویق آغاز معاملات پالایشی یکم اعلام شد.

امروز نیز داوود رزاقی، مدیر صندوق پالایشی یکم در ارتباط با زمان بازگشایی صندوق پالایشی یکم گفت: از طرف ما اقدامات برای شروع معاملات این صندوق صورت گرفته، اطلاعات به کارگزاری‌ها داده شده است و احتمالا این صندوق تا چند روز دیگر در پرتفوی سهامداران قرار می‌گیرد. حتی قرار بود دو پالایشگاه افزایش سرمایه بدهند که تا زمان نشستن این صندوق در پرتفوها افزایش سرمایه این نمادها نیز بررسی می‌شود.

رزاقی همچنین علت این تأخیر را به سازمان خصوصی‌سازی نسبت داد و گفت: سازمان خصوصی‌سازی برای دریافت مجوز افزایش سرمایه و افزایش تخفیف این صندوق نیازمند مصوبه هیات وزیران است که به نظر می‌رسد بخش زمان‌بر کار از سمت سازمان خصوصی‌سازی باشد و از طرف ما نیست.

وی در پایان اضافه کرد: به دلیل افت زیاد بازار نسبت به زمان پذیره نویسی این صندوق در تلاشیم تخفیف این صندوق را بیشتر کنیم، بهتر است تخفیف‌های صندوق‌های دولتی را بعد از بازگشایی نماد اعمال کنیم نه قبل از آن، اینگونه تخفیف منطقی خواهد بود.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا