اخبار

ارزش سهام عدالت چقدر شده است؟

با پایان یافتن معاملات بازار بورس ۸ بهمن، ارزش سهام عدالت تغییر خاصی نکرد و در همان کانال ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان ایستاد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت نیوز، شروع معاملات بازار بورس ۸ بهمن با روند نزولی شاخص‌سازان همراه بود. اما در ادامه رویه و جریان معاملات روز پایانی هفته، تقاضا به نمادهای شاخص‌ساز بازگشت و این نمادها مثبت شدند. ارزش سهام عدالت در آخرین روز معاملات هفته منتهی به ۱۰ بهمن با تغییر خاصی همراه نبود و در کانال ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان ایستاد.

گرچه سهام عدالت در آستانه آزادسازی ۳۰ درصد سوم قرار دارد. اما هنوز هیچ اقدامی برای از سرگیری فروش این پرتفوی در بازار بورس انجام نشده است. با توجه به ریزش‌های اخیر بازار سرمایه، سهامداران نگران کاهش بیشتر دارایی خود در بورس هستند.

محاسبه سهام عدالت با در نظر گرفتن افزایش سرمایه نمادهایی چون فملی، شتران و … انجام می‌شود. اما این افزایش سرمایه‌ها هنوز اعمال نشده است. در صورتی که این افزایش سرمایه‌ها اعمال نشود، ارزش سهام عدالت به کمتر از ۹ میلیون تومان می‌رسد.

با توجه به اطلاعات فوق، ارزش ۶۰ درصد سهام عدالت قابل فروش به ۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان و ۳۰ درصد آن به ۳ میلیون و ۱۵۵ تومان رسید.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا