اخبار

انتقال خودکار سهام عدالت متوفیان مشروط به تصویب قوه قضائیه است

بنا بر اعلام معاون عملیات شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه، انتقال خودکار سهام عدالت متوفیان مشروط به تصویب قوه قضائیه است

به گزارش اخبار بورس، به نقل از خبرگزاری فارس، شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه یا سمات انتقال قهری سهام عدالت متوفیان را مشروط به تصویب قوه قضائیه دانست. در همین رابطه، فریبا اخوان معاون عملیات شرکت سپرده‌گذاری مرکزی گفت: زیرساخت‌های الکترونیکی تخصیص سهام عدالت متوفیان به وراث در شرکت سپرده‌گذاری مرکزی آماده شده و منتظر تایید نهایی قوه قضائیه است.

‌از ۴۹ میلیون سهامدار عدالت ظرف ۱۴ سال گذشته، حدود ۲.۶ میلیون نفر فوت کرده‌اند. از آن جایی که ارزش سهام عدالت پیش از آزادسازی مشخص نبود، تعداد کمی از ورثه‌ی متوفیان پیگیر انحصار وراثت سهام متوفیان خود شدند. حالا نیز پس از آزادسازی سهام شاهد هستیم ارزش پرتفوی سهام عدالت ۵۳۲ هزارتومانی از حدود ۲۰ میلیون به زیر ۱۰ میلیون تومان رسیده است و در نتیجه همچنان وارثان پیگیری انحصار وراثت را به لحاظ اقتصادی به صرفه نمی‌دانند. از همین رو در صورتی که قوه قضایی برای همکاری با سمات، با انتقال خودکار موافقت کند، این فرایند از این پس به صورت خودکار انجام می‌شود. تصویب چنین فرایند خودکاری، همچنین در راستای احتیاط‌های لازم در شرایط کرونایی کشور قرار می‌گیرد.

منبع
فارس

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا