اخبار

سهام عدالت هیچ صفحه‌ای در شبکه‌های اجتماعی ندارد / معرفی درگاه‌های رسمی اطلاع‌رسانی

سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه، با تکذیب ایجاد صفحه سهام عدالت در شبکه‌های اجتماعی نسبت به کلاه‌بردای از سهام‌داران هشدار داد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از خبرگزاری جمهوری اسلامی، سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه یا سمات، با صدور اطلاعیه‌ای وجود هرگونه صفحه مجازی مرتبط با سهام عدالت را تکذیب کرد و فاقد وجاهت رسمی دانست. در این اطلاعیه همچنین نسبت به کلاه‌بردای از سهام‌داران هشدار داده شده است.

در متن این اطلاعیه آمده است که: پیرو ایجاد صفحات مجازی در شبکه‌های اجتماعی با عنوان «سهام عدالت» به اطلاع سهام‌داران می‌رساند این شرکت هیچ‌گونه کانال یا گروه خبری مجازی در شبکه‌های اجتماعی در خصوص سهام عدالت ندارد و سهام‌داران باید نسبت به اهداف این‌گونه صفحات مجازی که شائبه کلاهبرداری، سوء استفاده از اطلاعات هویتی و غیره را ایجاد می‌کند مطلع و آگاه باشند.

پیش از این بسیاری از کاربران گزارش وجود چنین صفحه‌هایی را داده بودند که ادعا می‌کردند خریدار سهام عدالت مشمولان هستند یا وعده مدیریت سهام و ارائه سود را به افراد ارائه می‌کردند. در این رابطه مدیر مبارزه با پولشویی شرکت سپرده‌گذاری مرکزی توضیح داد:‌ این پیام‌ها یا با هدف عضوگیری یا برای اخذ اطلاعات افراد ارسال می‌شود و با هر هدفی که باشد مورد تایید شرکت سپرده‌گذاری مرکزی نیست، در واقع این اقدام غیرقانونی است و در صورت مشاهده توسط واحدهای حقوقی پیگیری می‌شود.

در همین راستا لازم به تذکر است تنها درگاه‌های رسمی و قابل اعتماد مربوط به سهام عدالت شامل سایت‌ رسمی سمات یا شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه به نشانی www.csdiran.ir و سایت رسمی سهام عدالت به نشانی www.sahamedalat.ir است.

منبع
ایرنا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا