اخبار

پالایشگاه اصفهان بلوک ۱۶.۶۷ درصدی شسپا را خرید

معاون مالی و اقتصادی پالایشگاه اصفهان ضمن تایید خبر خرید بلوک ۱۶.۶۷ درصدی سهام شسپا توسط این شرکت، به تشریح اهداف این خرید پرداخت.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری بورس پرس، مطابق با برنامه‌ی از پیش تعیین شده، ۱۶.۶۷ درصد از سهام شرکت نفت سپاهان با نماد شسپا امروز، ۲۷ اردیبهشت، در بازار دوم معاملات بورس، عرضه بلوکی شد. در چارچوب این عرضه، بیش از یک میلیارد و ۵۸۳ میلیون و ۳۳۳ هزار سهم شسپا با قیمت پایه هر سهم ۲۱۴۸ تومان و قیمت پایه کل ۳.۴ هزار میلیارد تومان عرضه و به صورت ۴۰ نقد و باقی قسط مساوی با فاصله ۶ ماه و نرخ سود ۱۸ درصدی، معامله شد. به این ترتیب میزان مالکیت گروه پتروشیمی تابان فردا با عرضه‌ی این مقدار از سهام شسپا، از ۳۹.۸ به حدود ۲۳ درصد کاهش یافت.

در همین رابطه، مهدی صرامی معاون مالی و اقتصادی پالایشگاه اصفهان با نماد شپنا، ضمن تایید خرید بلوکی شسپا توسط این شرکت، در رابطه با اهداف این معامله توضیح داد و گفت: این تصمیم با توجه به تامین خوارک نفت سپاهان توسط پالایشگاه اصفهان و با هدف افزایشِ هم‌افزایی و افزایش سودآوری و تبدیل شدن پالایشگاه اصفهان به شرکتی پتروپالایشی در بلند مدت بوده و انتظار می‌رود که با توجه به مالکیت بیش از ۴۱.۶ درصدی پتروشیمی اصفهان، محقق شود.

صرامی در رابطه با برنامه‌های آینده‌ی این شرکت پیرامون خرید بلوک‌‌های دیگر شساپا یا دیگر شرکت‌های پتروشیمی، گفت: در مورد چنین برنامه‌هایی، باید هیئت مدیره شرکت تصمیم‌گیری کند و باید منتظر آینده بود.

منبع
بورس پرس

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا