اخبار

اوپک: تولید روزانه نفت ایران در فوریه ۲۰۲۳ افزایش یافت

جدیدترین گزارش اوپک نشان می‌دهد که تولید روزانه نفت ایران در فوریه ۲۰۲۳، ۱۷ هزار بشکه افزایش یافته است. همچنین، قیمت نفت سنگین ایران نیز به ۸۱ دلار و ۸۸ سنت رسید.

به گزارش توان تحلیل، به نقل از خبرگزاری تسنیم، براساس جدیدترین گزارش ماهانه اوپک، تولید روزانه نفت ایران در فوریه ۲۰۲۳ با افزایش ۱۷ هزار بشکه‌ای نسبت به ماه قبل از آن مواجه شده و به ۲ میلیون و ۵۷۱ هزار بشکه در روز رسیده است. ایران در ماه ژانویه ۲ میلیون و ۵۵۴ هزار بشکه در روز نفت تولید کرده بود.

کل تولید نفت اوپک در فوریه ۱۱۷ هزار بشکه نسبت به ماه قبل از آن افزایش یافته و به ۲۸ میلیون و ۹۲۴ هزار بشکه در روز رسیده است.

آنگولا بیشترین کاهش تولید نفت در ماه فوریه را داشته و تولید روزانه نفت این کشور ۵۲ هزار بشکه کاهش یافته است. بیشترین افزایش تولید نیز مربوط به نیجریه بوده، به طوری‌که تولید روزانه نفت این کشور ۷۲ هزار بشکه افزایش یافته است.

بر اساس این گزارش، متوسط قیمت نفت سنگین ایران نیز در ماه فوریه ۲۰۲۳ بالغ بر ۸۱ دلار و ۸۸ سنت در هر بشکه بوده که نسبت به ماه قبل از آن ۳۲ سنت افزایش داشته است. همچنین متوسط قیمت نفت سنگین ایران در دو ماهه امسال ۸۱ دلار و ۷۲ سنت بوده است.

قیمت سبد نفتی این سازمان در ماه فوریه ۲۰۲۳ با ۲۶ سنت افزایش نسبت به ماه قبل از آن به ۸۱ دلار و ۸۸ سنت در هر بشکه رسیده است.

سبد نفتی اوپک
برای مشاهده در سایز بزرگ‌تر، بر روی عکس کلیک کنید.
تولید نفت خام ایران براساس منابع ثانویه
برای مشاهده در سایز بزرگ‌تر، بر روی عکس کلیک کنید.

منبع
تسنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا