اخبار

مجلس همه تلاش خود را برای جدا کردن بورس از دولت می‌کند

یک عضو کمیسیون تلفیق از تصمیم جدی مجلس شورای اسلامی برای جدا کردن بورس از دولت و وزارت اقتصاد و حذف دلار ۴۲۰۰ تومانی در سال آینده خبر داد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری بورس پرس، مصطفی طاهری، عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی در رابطه به رویکردها و راهکارهای مجلس برای ترمیم و بهبود بازار سهام گفت: مجلس عزم را با جدیت هرچه تمام برای جدا کردن بورس از وزارت اقتصاد و دولت جمع کرده؛ چرا که نمایندگان معتقد هستند تا زمانی که بورس تحت نظر دولت باشد وضعیت بازار سرمایه هیچ‌وقت اصلاح نخواهد شد.

طاهری اضافه کرد: کمیسیون اقتصادی با جدیت تمام موضوع جدا شدن بورس از دولت را پیگیری می‌کند. متاسفانه بازار سهام در سال‌های اخیر اسیر سیاست‌های ابلاغی دولت قرار گرفته و امروز اکثر اقشار جامعه از وضعیت بازار سرمایه گلایه دارند. بورس باید به عنوان یک سازمان مستقل فعالیت کند و اصلا نیازی نیست در زیرمجموعه دولت و وزارت اقتصاد قرار بگیرد.

این نماینده مجلس با اشاره به مسئله‌ی بودجه گفت: اصلاحیه‌های خوبی در بودجه سال ۱۴۰۰ رقم خورده و یکی از مهمترین هایی که انجام شد کاهش وابستگی بودجه به نفت است. از سوی دیگر هم رانت دلار ۴۲۰۰ تومانی تا حد توان در بودجه سال آینده حذف شد. در کمیسیون تلفیق مصوب شد برای سال آینده مالیات از تولید پنج درصد کاهش یابد، در عوض با جدیت به دنبال اخذ مالیات از کسانی هستیم که جزء ثروتمندان محسوب می‌شوند و با خرید و فروش خودرو، خانه و گوشی فقط به دنبال دامن زدن به گرانی در جامعه هستند.

مصطفی طاهری در پایان نیز گفت: مصوب کردیم سازمان تامین اجتماعی برخی بخشودگی‌هایی را برای تولیدکنندگان در نظر بگیرد چرا که شیوع ویروس کرونا به برخی از تولیدکنندگان ضربه‌های مهلکی وارد کرده است.

منبع
بورس پرس

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا