اخبار

بررسی آخرین وضعیت بازار سرمایه در ستاد اقتصادی دولت | لزوم حفظ ثبات بازار سرمایه

آخرین وضعیت بازار سرمایه در جلسه ستاد اقتصادی دولت مورد بررسی قرار گرفت و تصمیماتی در راستای ثبات‌بخشی و بهبود روند این بازار اتخاذ شد.

به گزارش توان تحلیل، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، جلسه ستاد اقتصادی دولت به ریاست سید ابراهیم رئیسی برگزار شد و در این جلسه گزارشی از آخرین وضعیت بازار سرمایه، تحولات این بازار و نوسانات آن ارائه و دلایل این روندها تشریح و بررسی شد.

در ادامه جلسه همچنین نتایج مصوبات پیشین ستاد در خصوص بازار سرمایه و اقدامات دستگاه‌های اجرایی در این زمینه در قالب گزارشی مطرح شد و مورد آسیب‌شناسی قرار گرفت.

بازار سرمایه باید پیش‌بینی‌پذیر و باثبات باشد

رئیس جمهور پس از استماع گزارش‌های دستگاه‌های مسئول، بر لزوم حفظ ثبات بازار سرمایه تاکید کرد و گفت: وزارت اقتصاد و سایر دستگاه‌های مسئول در حوزه بازار سرمایه باید به گونه‌ای عمل کنند که این بازار برای فعالان آن پیش‌بینی‌پذیر و باثبات باشد.

رئیسی از اهتمام جدی دولت برای حفاظت از منافع مردم و سهامداران در بازار سرمایه خبر داد و با تاکید بر ضرورت شفافیت و ثبات مقررات در این بازار، اظهار کرد: برای تحقق پیش‌بینی‌پذیری بازار سرمایه لازم است مقررات این بازار کاملا شفاف باشد و در عین حال از تغییرات مکرر در مقررات به طور جدی پرهیز شود.

تصویب مصوباتی در جهت بهبود روند و ثبات‌بخشی بازار سرمایه

در ادامه این جلسه علاوه بر تاکید مجدد بر اجرای مصوبات پیشین ستاد اقتصادی دولت در خصوص بازار سرمایه، راهکارهای دیگری در خصوص بهبود روند و ثبات‌بخشی به این بازار مورد بررسی قرار گرفت و به تصویب رسید.

منبع
پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا