اخبار

نسخه اولیه دستورالعمل صدور مجوز کارگزاری‌ها منتشر شد

طبق اعلام مدیر نظارت بر کارگزاران سازمان بورس، نسخه اولیه دستورالعمل صدور مجوز تأسیس و فعالیت کارگزاری به تصویب سازمان بورس رسید.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری سنا، محمد عطایی، مدیر نظارت بر کارگزاران سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: در راستای منویات مقام معظم رهبری مبنی بر نام گذاری سال ١٤٠٠ به عنوان تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها، به منظور توسعه و تقویت جایگاه نهادهای مالی در بازار سرمایه و ارائه خدمات بهتر به سرمایه‌گذاران در بازار سرمایه، با توجه به تقاضای فعالین بازار سرمایه در خصوص تاسیس شرکت کارگزاری، هیئت مدیره سازمان صدور مجوز تأسیس و فعالیت کارگزاری را در دستور کار خود قرار داد.

عطایی در همین رابطه ادامه داد: طبق نظر هیئت مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار، دستورالعمل صدور مجوز تأسیس و فعالیت کارگزاری تدوین و نسخه اولیه دستورالعمل مذکور در جلسه مورخ ۲۲ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ در هیات مدیره سازمان بورس  و اوراق به تصویب رسید.

مدیر نظارت بر کارگزاران همچنین گفت: مقرر شد نسخه اولیه دستورالعمل در پایگاه قوانین و مقررات بازار سرمایه به آدرس cmr.seo.ir قرار گیرد تا فعالان بازار سرمایه بتوانند حداکثر تا تاریخ ٣١ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ از درگاه مذکور نظرات خود را درخصوص این دستورالعمل به سازمان ارسال کنند.

محمد عطایی در پایان نیز گفت: پس از بررسی نظرات فعالین بازار سرمایه، نسخه نهایی دستورالعمل در هفته ابتدایی خرداد ماه در هیئت مدیره سازمان مطرح و به تصویب نهایی خواهد رسید. متقاضیان دریافت مجوز تاسیس شرکت کارگزاری می‌توانند از هفته دوم خرداد ماه بر اساس فراخوان سازمان، درخواست‌های خود را طبق شرایط مندرج در دستورالعمل صدور مجوز تأسیس و فعالیت کارگزاری به دبیرخانه سازمان بورس و اوراق بهادار ارسال کنند.

منبع
سنا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا