اخبار

تأثیر انتخابات آمریکا بر بورس چگونه خواهد بود؟

نتایج انتخابات آمریکا در حال مشخص شدن است و فعالان و کارشناسان بازار سرمایه به حدس و گمان درباره‌ی تأثیر این انتخابات بر سهم‌های بورس پرداخته‌اند.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت‌ نیوز، انتخابات آمریکا همچنان در مرحله‌ی شمارش آراء قرار دارد و نتیجه نهایی آن مشخص نیست. آخرین بررسی و اطلاعات منتشر شده از این انتخابات حاکی از رقابت نزدیک و شانه به شانه ترامپ و بایدن در ایالت‌های سرنوشت‌ساز است.

اما در این بین مسئله‌ای که برای فعالان بازار بورس اهمیت دارد، سنجش میزان تأثیر نتیجه این انتخابات روی سهم‌های مختلف بازار است. بازار سهام در دوره نزولی خود منتظر برگزاری انتخابات آمریکا و مشخص شدن تکلیف قیمت دلار بود اما انتخابات آمریکا روی کدام سهام تاثیر بیشتری دارد؟

ایمان رئیسی، کارشناس بازار سرمایه در رابطه با تأثیر انتخابات آمریکا روی سهم های بورس، توضیح داد: انتخابات آمریکا بیشتر بر صنایع ارز محور تاثیر دارد و بعد از انتخابات اگر بایدن رئیس جمهور آمریکا باشد، صنایع خودرویی و بانکی پتانسیل بیشتری دارند و اگر ترامپ پیروز شود صنایع ارز محور مانند گروه‌های پالایشی و فلزات اساسی پتانسیل بیشتری به دلیل ارز محور بودن دارند.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا