اخبار

مردم منتظر چه مبلغی از فروش سهام عدالت باشند؟

رئیس سازمان خصوصی‌سازی گفته است، دومین مرحله از آزادسازی سهام ‌عدالت در روز عید غدیر انجام خواهد شد. اما با این اقدام مردم می‌توانند منتظر دریافت چه مبلغی از فروش سهام عدالت باشند؟

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت‌ نیوز، رئیس سازمان خصوصی‌سازی گفته، دومین مرحله از آزادسازی سهام‌ عدالت در روز عید غدیر انجام خواهد شد و مشمولان این سهام علاوه بر ۳۰ درصدی که اکنون می‌توانند به فروش برسانند قادر به فروش ۳۰ درصد دیگر خواهند بود. احتمالا این خبر همان عیدی دولت به دارندگان سهام عدالت باشد.

بدین ترتیب افرادی که روش مستقیم را در آزادسازی سهام‌ عدالت انتخاب کرده‌اند، پس از عید غدیر می‌توانند علاوه بر ۳۰ درصد قبلی، ۳۰ درصد دیگر و در مجموع ۶۰ درصد از سهام خود را به فروش برسانند.

این در حالی است که هنوز مشکلات سهامداران در خصوص فروش ۳۰ درصد از سهام رفع نشده است و آزادسازی ۶۰ درصد سهام ‌عدالت موانع و مشکلات بیشتری را ایجاد خواهد کرد.

اما ارزش سهام عدالت چقدر شده است؟ با توجه به آخرین عملکرد بازار سهام در این هفته، ارزش سبد سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی به ۱۹٫۵ میلیون تومان رسیده که ۶۰ درصد آن مبلغی معادل ۱۱.۷ میلیون تومان می‌شود.

کسانی هم که ارزش سبد سهام عدالت آن‌ها بیش از یک میلیون تومان بود احتمالا پس از آزادسازی مرحله دوم سهام عدالت با فروش ۶۰ درصد سهام آن‌ها می‌توانند منتظر واریز مبلغی حداقل ۲۴ میلیون تومانی باشند. اما آیا این بار هم بانک‌ها و کارگزاری‌ها عملکردی خواهند داشت که گلایه‌های متعدد مردم را به همراه داشته باشد؟

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا