اخبار

بازار هدف به زودی راه‌اندازی خواهد شد

مدیر پذیرش فرابورس ایران ضمن اعلام خبر راه‌اندازی بازار جدیدی به نام بازار هدف، آخرین تحولات شرکت‌ها در بازار اول و دوم را بازگو کرد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری سنا، مونا سادات کابلی، مدیر پذیرش فرابورس از راه‌اندازی بازاری جدید به نام بازار هدف خبر داد. کابلی در این رابطه توضیح داد: بسیاری از پرونده‌هایی که برای فرابورس ایران ارسال می‌شوند و شرایط بازار اول و دوم را احراز نمی‌کنند، آمادگی پذیرش در این بازار را خواهند داشت.

کابلی همچنین درباره‌ی شرایط پذیرش در این بازار، گفت: آخرین دستورالعمل و شرایط پذیرش در این بازار، در آینده نزدیک به فعالان بازار سرمایه اطلاع‌رسانی می‌شود.

مدیر پذیرش فرابورس ایران در رابطه با آخرین تحولات و اطلاعات پذیرش شرکت‌ها در بازار اول و دوم توضیح داد: در حوزه مواد و محصولات دارویی، شرکت آنتی بیوتیک سازی ایران مورد پذیرش قرار گرفت. در حوزه ریخته‌گری آهن و فولاد، صنایع فروآلیاژ ایران مورد پذیرش قرار گرفت و در محصولات شیمیایی، برای اولین بار شرکتی با نام پالایش قطران زغال سنگ پذیرش شد که محصولات قطرانی تولید می‌کند. همچنین در حوزه صنعت چسب سازی، شرکت شیمیایی رازی پذیرش شد.

کابلی ادامه داد: در حوزه آی تی و فعالیت‌های وابسته، شرکت توسعه سامانه‌های نرم‌افزار نگین (توسن) پذیرش شد. در صنعت سرمایه‌گذاری نیز شرکت سرمایه‌گذاری و خدمات مدیریت صندوق بازنشستگی، رأی مثبت هیات پذیرش را کسب کرد. همچنین در پیمانکاری صنعتی، شرکت طراحی و مهندسی صنایع انرژی مورد پذیرش قرار گرفت.

وی همچنین متذکر شد که پذیرش تپسی به صورت مشروط انجام شده است و در رابطه با آن این گونه توضیح داد: در حوزه حمل‌ونقل و ارتباطات، اولین استارتاپ با نام تجاری «تپسی» با عنوان شرکت پیشگامان فناوری دانش آرامیس پس از ارزیابی کارشناسی و جلسات متعددی که با این متقاضی پذیرش صورت گرفت، به صورت مشروط در بازار دوم پذیرش شد که نظر هیات پذیرش بر حسابرسی ویژه روی صورت‌های مالی شرکت بود. پس از اعلام نظر حسابرسی ویژه، شرکت می‌تواند در بازار دوم پذیرش شود و در غیر این صورت پس از طرح مجدد در هیات پذیرش، پیشنهاد بازار هدف مطرح خواهد شد.

مونا سادات کابلی در ادامه از متقاضیان خواست که برای پذیرش از مشاوران پذیرش با مجوز رسمی از سازمان بورس استفاده و برای اطلاعات مالی از حسابرسان معتمد بورس استفاده کنند تا به دنبال آن فرایند پذیرش در فرابورس ایران تسهیل پیدا کند.

مدیر پذیرش فرابورس ایران در پایان تاکید کرد: فعالان بازار سرمایه اخبار پذیرش شرکت‌ها را صرفا از سایت فرابورس ایران و منابع رسمی رصد کنند و اخبار و اطلاعات غیررسمی و تایید نشده را که در برخی شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌شود، مبنای تصمیم‌گیری خود قرار ندهند.

منبع
سنا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا