اخبار

مصوبه ستاد همانگی اقتصادی دولت درباره‌ی بسته حمایتی بورس ابلاغ شد

مصوبه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت در رابطه با اعطای تابعیت به اتباع خارجی، رفع ممنوعیت اعطای تسهیلات به شرکت‌های سرمایه‌گذاری و تخصیص منابع صندوق توسعه ملی به صندوق تثبیت بازار ابلاغ شد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری سنا، معاون اقتصادی رئیس جمهور، سه بند نخست بسته حمایتی بورس که در جلسه دویست و بیست و یکم ستاد هماهنگی اقتصادی دولت مورخ ۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ را که به تأیید رئیس جمهور نیز رسیده است، ابلاغ کرد. ترتیب اجرای این ابلاغیه با همکاری وزارت امور اقتصادی و دارایی و وزارت کشور در شیوه‌نامه مربوطه لحاظ می‌شود.

طبق این ابلاغیه، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در اجرای مصوبه شورای عالی امنیت ملی، باید ظرف مدت سه هفته نسبت به فروش تدریجی ۲۰۰ میلیون دلار از منابع ارزی به حساب صندوق توسعه ملی اقدام و منابع حاصل را به صندوق تثبیت بازار سرمایه واریز کند.

همچنین به منظور حمایت از تأمین مالی بنگاه‌های اقتصادی از طریق بازار سرمایه، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران باید به فوریت، نسبت به لغو بخشنامه‌ها و مصوبات ممنوعیت اعطای تسهیلات برای خرید سهام به شرکت‌های سرمایه‌گذاری، هلدینگ و کارگزاری‌ها اقدام کند.

در آخرین مورد ابلاغیه، سرمایه‌گذاری در خرید سهام شرکت‌های پذیرفته شده در بازار سرمایه، جزو مصادیق سرمایه‌گذاری قابل قبول برای اعطای اقامت ۵ ساله به اتباع خارجی در نظر گرفته شده است.

منبع
سنا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا