اخبار

ورود نیروگاه گیلان به بورس تا پایان تیر

مدیرعامل هلدینگ برق و انرژی غدیر از ورود نیروگاه گیلان به بورس تا پایان تیر ماه و عرضه سهام آن خبر داد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت نیوز، سید فریدالدین معصومی، مدیرعامل هلدینگ برق و انرژی غدیر به خبرنگاران گفت، دو مورد از واحدهای گازی نیروگاه سیکل ترکیبی قشم تا پایان تیر ماه به بهره‌برداری خواهند رسید و ورود نیروگاه‌های متعلق به هلدینگ غدیر به بورس در دست انجام است.

وی افزود، نیروگاه گیلان تا پایان ماه جاری در بورس عرضه خواهد شد و ورود نیروگاه هرمز بندرعباس به بورس نیز در دستور کار قرار دارد.

معصومی درباره عرضه سهام نیروگاه‌های غدیر به بورس گفت، « ۶ تا ۷ درصد از سهام نیروگاه گیلان با سرمایه ثبتی ۴۴۰ میلیارد تومان تا پایان تیر ماه به بورس عرضه خواهد شد ».

معصومی در پاسخ به این سوال که نیروگاه‌های برق اکثرا زیانده هستند، گفت، « نیروگاه گیلان در سال ۸۹ از سازمان خصوصی‌سازی خریداری شده است و سود و زیان مطلوبی دارد » و زیانده بودن سهام این نیروگاه را رد کرد.

او درباره عرضه‌های دیگر این هلدینگ در بورس گفت، « قرار است ظرف ۴ تا ۵ ماه آینده نیروگاه هرمز بندرعباس و سهام شرکت برق و انرژی غدیر به بورس عرضه شود که این موضوع در دستور کار قرار دارد و میزان سهام این دو نیز زیر ۱۰ درصد به بورس عرضه خواهد شد ».

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا