اخبار

مطالبات شستا از فدراسیون فوتبال پرداخت می‌شود / روند شکایت متوقف شد

بنا بر اظهارات معاون توسعه وزارت ورزش و جوانان، طی مذاکرات صورت گرفته قرار شده است که مطالبات شستا از فدراسیون فوتبال طی چند ماه آینده پرداخت شود و فعلا روند شکایت متوقف شده است.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از خبرگزاری ایرنا، مهدی علی‌نژاد، معاون توسعه وزارت ورزش و جوانان، امروز در جمع خبرنگاران پیرامون مسئله‌ی بدهی فدراسیون فوتبال به شستا، توضیح داد و گفت: موضوع روشن است و شکایت شستا به خاطر دو میلیون یورویی است که برای پرداخت به ویلموتس در اختیار فدراسیون قرار داده است. صحبت‌هایی انجام پذیرفت و روند شکایت فعلا متوقف شده تا فدراسیون بتواند در چند ماه آینده بدهی را پرداخت کند.

معاون توسعه وزارت ورزش در رابطه با پرداخت مطالبات شستا از فدراسیون، اضافه کرد: اکنون فدراسیون ۱۶ میلیارد تومان را پرداخت کرده اما اینکه بدهی ریالی یا به صورت یورو پرداخت شود، موضوعی بود که موجب شد تا شستا کار را از طریق مراجع قضایی پیگیری کند. سند ساختمان باشگاه‌های پرسپولیس و استقلال به نام فدراسیون است و شستا دنبال اسنادی بوده که برای فدراسیون باشد. اکنون نگرانی در این خصوص وجود ندارد.

علی‌نژاد بعد از ارائه توضیحات درباره‌ی پرداخت مطالبات شستا، پیرامون خصوصی‌سازی باشگاه پرسپولیس و وضعیت آن توضیح داد: روز چهارشنبه مجمع پرسپولیس را داشتیم که صورت‌های مالی به تصویب رسید و حسابرسی شد. در چند روز آینده با همکاری باشگاه اقدامات لازم برای پذیرش باشگاه در فرابورس انجام می‌شود و از آنجا به بعد کار از طریق سازمان خصوص‌سازی و فرابورس انجام می‌شود.

این مقام مسئول در وزارت ورزش در رابطه با خصوصی‌سازی استقلال نیز گفت: امروز هم مجمع استقلال برگزار می‌شود و اقدامات این باشگاه هم انجام خواهد شد. خوشبختانه در پرسپولیس اقدام مربوط به افزایش سرمایه انجام شده و برای استقلال هم بعد از حسابرسی، اعلام خواهد شد. برگزاری مجمع این باشگاه‌ها قدم بزرگی برای واگذاری است. تقریبا یک یا دو هفته دیگر بیشتر در وزارت ورزش برای این باشگاه‌ها کار نداریم و بقیه روند واگذاری باید در حوزه خصوصی‌سازی و فرابورس انجام گردد.

طی هفته‌ی گذشته بدهی فدراسیون فوتبال به شستا به دنبال پیگیری قضایی شستا رسانه‌ای شد؛ سپس در همین رابطه رییس کمیته حقوقی فدراسیون فوتبال اعلام کرد، شستا بعد از پیگیری‌های قضایی، حکم توقیف ساختمان فدراسیون را گرفته است. طبق تخمین کارشناسان این ساختمان حدود ۶۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان ارزش دارد. در ادامه‌ی این روند، شب گذشته احسان قاضی‌زاده، نماینده مجلس از توقیف ساختمان پرسپولیس در راستای این پرونده خبر داد چرا که ساختمان این باشگاه نیز به نام فدراسیون است. سپس صفی‌الله فغان‌پور، مسئول امور حقوقی فدراسیون فوتبال خبر توقیف ساختمان باشگاه پرسپولیس را نیز تأیید و ابراز امیدواری کرد با همکاری وزیر صمت، این مشکل حقوقی برطرف و مطالبات شستا از فدراسیون فوتبال پرداخت شود.

منبع
ایرنا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا