اخبار

قیمت نهایی خودروهای وارداتی از سوی سازمان حمایت نهایی خواهد شد

مدیر طرح واردات خودروی وزارت صمت با اشاره به ترخیص نخستین سری از خودروهای وارداتی، اعلام کرد قیمت نهایی خودروهای وارداتی به زودی از سوی سازمان حمایت نهایی خواهد شد.

به گزارش توان تحلیل، به نقل از خبرگزاری تسنیم، مهدی ضیغمی، مدیر طرح واردات خودروی وزارت صمت در حاشیه ترخیص خودرو‌های وارداتی گروه سایپا، گفت: با تلاش وزارت صنعت، معدن و تجارت و دستگاه‌های مرتبط بعد از پنج سال وقفه، نخستین سری از خودروهای وارداتی از گمرک آپرین ترخیص شد.

ضیغی با اشاره به اینکه این نخستین محموله از یک هزار و ۱۰۸ خودروی چانگان است، اظهار کرد: طی روزهای آینده سری جدید خودروها وارد کشور خواهد شد و عملیات تخلیه آن‌ها در بنادر انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه به دلیل مشکلات ناشی از قوانین واردات خودرو که در شرایط غیرتحریمی نوشته شده بود، ترخیص خودروهای وارداتی چالش‌های متعددی داشت، خاطرنشان کرد: با همکاری و همراهی دستگاه‌های مرتبط توانستیم اولین سری از خودروها وارداتی را ترخیص کنیم و قطعاً این امر باعث خواهد شد که واردات و ترخیص سایر خودروها سرعت بیشتری پیدا کند.

قیمت خودروهای وارداتی چقدر است؟ | عرضه خودروها از هفته آتی

مدیر طرح واردات خودروی وزارت صمت درباره قیمت خودروهای وارداتی، گفت: در روزهای آینده قیمت نهایی خودروهای وارداتی از سوی سازمان حمایت نهایی خواهد شد و پس از آن عرضه خودروها انجام می‌شود. به نظر می‌رسد هفته آتی عرضه خودروهای وارداتی به متقاضیان آغاز شود.

وی با اشاره به اینکه واردات خودرو تا دو ماه آینده سرعت بیشتری خواهد گرفت؛ چرا که با مصوبه‌ای که وزیر صمت داده است، مسیر واردات خودرو تسهیل می‌شود، بیان کرد: یک هزار و ۵۰۰ خودروی خارجی دیگر نیز به کشور وارد خواهد شد که در فرآیند دریافت مجوزهای ترخیص از گمرک هستند.

ضیغمی با بیان اینکه پس از دریافت تاییدیه‌های استاندارد و همزمان با عرضه، قیمت این خودروها نیز اعلام خواهد شد، اظهار کرد: این تعداد خودرو از برندهای فیات، زوتی، هیوندایی، کیا و میتسوبیشی هستند که به مرور عرضه خواهند شد.

گفتنی است، تا پایان سال جاری ۱۰۰ هزار دستگاه خودرو چانگان با مدل‌های CS35 پلاس، CS55 پلاس و Uni-k وارد کشور خواهد شد.

منبع
تسنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا