اخبار

شرایط اعطای اقامت ۵ ساله به سرمایه‌گذاران خارجی بورس چیست؟

مشاور رئیس سازمان بورس در امور بین‌الملل شرایط اعطای اقامت ۵ ساله به سرمایه‌گذاران خارجی بورس را اعلام کرد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از خبرگزاری مهر، بهادار بیژنی، مشاور رئیس سازمان بورس در امور بین‌الملل، شرایط اعطای اقامت ۵ ساله به سرمایه‌گذاران خارجی بورس را اعلام کرد. وی در این رابطه گفت: پیش از این در چهاردهمین جلسه شورای هماهنگی اقتصادی و طی مصوبه ۱۵ تیر ۱۳۹۸ هیأت وزیران مقرر شده بود برای تشویق سپرده گذاری و سرمایه گذاری تصمیماتی گرفته شود؛ لذا سلسله جلساتی با حضور مسؤولان وزارت کشور، سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران، سازمان بورس و اوراق بهادار، بانک مرکزی و دیگر نهادهای مرتبط برگزار و نهایتاً منجر به تصویب شیوه نامه اعطای مجوز اقامت ۵ ساله به سپرده‌گذاران و سرمایه‌گذاران خارجی شد.

بیژنی در توضیحاتی بیشتر پیرامون شرایط اعطای اقامت ۵ ساله به سرمایه‌گذاران خارجی بورس، ادامه داد: بر این اساس، افرادی که حداقل مبلغ ۲۵۰ هزار دلار یا معادل آن به ارزهای دیگر در بازار سرمایه کشور سرمایه‌گذاری کنند، به همراه همسر، فرزندان پسر کمتر از ۱۸ سال و دختر مجرد و پدر و مادر -حداکثر به تعداد پنج نفر- مجوز اقامت دریافت خواهند کرد.

مشاور رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در امور بین‌الملل سپس ادامه داد: در صورتی که تعداد افراد بیش از پنج نفر باشد، متقاضی باید به ازای هر نفر، مبلغ ۵۰ هزار دلار یا معادل آن به ارزهای دیگر مورد قبول بانک مرکزی سرمایه‌گذاری یا سپرده‌گذاری کند.

بیژنی همچنین در رابطه با چگونگی دریافت مجوز اقامت گفت: افراد متقاضی با توجه به ضوابطی که در شیوه‌نامه اعطای مجوز اقامت ۵ ساله به سپرده‌گذاران و سرمایه‌گذاران خارجی آمده، می‌توانند از طریق سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران اقدام و مجوز اقامت دریافت کنند.

این مشاور سازمان بورس در پایان گفت: از آنجا که بین‌المللی شدن بازار سرمایه یکی از مهم‌ترین مواردی است که در دستور کار سازمان بورس است و این سازمان برای سرمایه‌گذاری خارجی اهمیت زیادی قائل است، طبیعتاً این مصوبه قابل تمدید نیز خواهد بود.

منبع
مهر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا