اخبار

ظرفیت تولید واکسن کرونای گروه دارویی برکت چقدر است؟

بنا بر اعلام مدیرعامل بنیاد برکت، ظرفیت تولید واکسن کرونای شرکت بورسی گروه دارویی برکت تا خرداد سال آینده به ماهانه ۱۵ میلیون دُز خواهد رسید.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از خبرگزاری مهر، امیرحسین مدنی، مدیرعامل بنیاد برکت، ضمن اشاره به اتمام موفقیت‌آمیز و بدون عوارض فاز اول آزمایش واکسن کرونای گروه دارویی برکت، گفت: مرحله دوم آزمایش بالینی برای ۴۰۰ داوطلب دیگر از ۲۰ اسفند و مرحله سوم در فروردین و اردیبهشت سال ۱۴۰۰ با حضور بیش از ۲۰ هزار داوطلب انجام خواهد شد. در صورتی که وزارت بهداشت مجوزهای لازم را صادر کند این آمادگی وجود دارد که مرحله دوم و سوم آزمایش بالینی واکسن کرونای بنیاد برکت ادغام شود.

مدیرعامل این هلدینگ بورسی در ادامه اضافه کرد: برای تولید سریع این واکسن با استفاده از ماشین‌آلات موجود امکان تولید دو میلیون واکسن در ابتدای سال ۱۴۰۰ وجود دارد. تولید انبوه واکسن ایرانی کرونا در دستور کار بنیاد برکت بوده و قرار است ضمن استفاده از ظرفیت‌ها و دستگاه‌های موجود برخی از ماشین‌آلات نیز وارد شود. با واردات این ماشین‌آلات امکان تولید ماهانه ۱۵ میلیون دوز واکسن ایرانی کرونا وجود دارد. زیرساخت‌های فیزیکی و کالبدی برای تولید انبوه واکسن مهیا شده و با شروع به کار دستگاه‌ها امید می‌رود از خرداد خط تولید انبوه راه‌اندازی شود.

امیرحسین مدنی در رابطه با فعالیت‌های حمایتی بنیاد برکت از بنگاه‌های اقتصادی خرد و متوسط نیز گفت: این حمایت‌ها برای شرکت‌های راکد، نیمه‌تعطیل و یا آن‌هایی که احتیاج به سرمایه در گردش دارند، انجام می‌شود. در بخش واحدهای خرد بیش از ۱۰۰ هزار طرح در ۲۷۶ شهر و ۷.۵ هزار روستا مورد حمایت قرار گرفتند و در بخش بنگاه‌های متوسط نیز ۷۴۲ مورد از طریق سرمایه‌گذاری حمایت شدند.

منبع
مهر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا