اخبار

سامانه مجامع الکترونیک شرکت‌ها و پرداخت سود سالانه رونمایی شد

وزیر اقتصاد در جلسه شورای اجرایی فناوری اطلاعات، از سامانه‌های مجامع الکترونیک شرکت های بورسی و فرابورس، پرداخت سود سالانه و پرداخت یکپارچه حقوق کارمندان دولت رونمایی کرد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری بورس پرس، فرهاد دژپسند، وزیر اقتصاد طی جلسه شورای اجرایی فناوری اطلاعات دولت، از سه سامانه‌ی مهم رونمایی کرد. سامانه‌های مجامع الکترونیک شرکت‌های بورسی و فرابورس، پرداخت سود سالانه و پرداخت یک‌پارچه حقوق کارمندان دولت سه طرح مهم وزارت اقتصاد بود که در چارچوب گسترش دولت الکترونیک در دستور کار قرار گرفته بود.

وزیر اقتصاد در رابطه با این سامانه‌ها گفت: در اولین سامانه زمینه‌ای فراهم شد تا حقوق ۲.۵ میلیون کارمند دولت، یکپارچه و الکترونیکی پرداخت شود. همچنین امکان جمع‌آوری تمام  دسته‌چک‌های سنتی فراهم و همه‌ی حساب‌های سنتی دستگاه‌های اجرایی نیز در بانک مرکزی متمرکز شد. به این ترتیب زمینه حداقل سازی ترددها و کاهش بکارگیری نیروهای متعدد در دستگاه‌های اجرایی فراهم می‌شود. از طرفی تمام اموال و دارایی‌های دولت در سامانه‌ای ثبت و دارای قابلیت عرضه در کاربردهای مختلف می‌شود.

دژپسند ادامه داد: همچنین با افتتاح سامانه مجامع الکترونیک و با گسترش بازار سرمایه و میلیونی شدن دارندگان کد بورسی و همچنین با توجه به پراکندگی جغرافیایی گسترده سهام‌داران، نیاز برگزاری الکترونیکی مجامع شرکت‌های بورسی و فرابورسی برطرف و وضع قوانین و مقررات لازم فراهم شد.

وزیر اقتصاد در پایان گفت: سامانه پرداخت سود سهام هم رونمایی شد تا با توجه به پراکندگی سهام‌داران در مناطق مختلف ایران، نیازی به صرف هزینه برای دریافت سود سالانه شرکت‌ها نباشد.

منبع
بورس پرس

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا