اخبار

ممنوعیت معاملات الگوریتمی اعلام شد

سازمان بورس ممنوعیت معاملات الگوریتمی تا اطلاع بعدی در تمامی نمادهای بورسی و فرابورسی ممنوع هستند.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری بورس پرس، محسن خدابخش، مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس طی اطلاعیه‌‌‌‌ای ممنوعیت استفاده از معاملات الگوریتمی و تقسیم سفارش‌ها توسط کلیه مشتریان برخط در بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس ایران را اعلام کرد.

خدابخش در این خصوص اظهار کرد: به منظور حفظ شرایط تعادل عرضه و تقاضا در بازار و نظارت بر ورود سفارش‌ها و معاملات، دستور دهید دسترسی کلیه مشتریان حقیقی و حقوقی (به جز بازارگردانان دارای مجوز که با شناسه مشخص شده برای معاملات الگوریتمی اقدام به ارسال سفارش می کنند) در خصوص امکان انجام معاملات الگوریتمی در همه نمادهای معاملاتی در بورس تهران و فرابورس تا اطلاع ثانوی غیر فعال شود.

مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس افزود: همچنین تقسیم سفارش‌ها به هر روش ممکنی توسط مشتریان برخط اعم از حقیقی و حقوقی در تمامی نمادهای معاملاتی در سمت فروش ممنوع است. در همین راستا دستور دهید تا در اسرع وقت تنظیمات لازم در کلیه سامانه‌های برخط کارگزاران جهت جلوگیری از تقسیم سفارش‌ها در هنگام ورود سفارش توسط مشتریان برخط و همچنین عدم استفاده از الگوریتم های معاملاتی صورت پذیرد.

منبع
بورس پرس

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا