اخبار

پیش دریافت خرید تیرآهن و میلگرد در بورس کالا از ۱۰ درصد به ۳۰ درصد رسید

مدیر بازرسی و امور اعضای بورس کالا با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد میزان پیش دریافت خرید تیرآهن و میلگرد در بورس کالا از ۱۰ درصد به ۳۰ درصد رسید.

به گزارش توان تحلیل، به نقل از پایگاه خبری بورس پرس، محمد نوروزپور، مدیر بازرسی و امور اعضای بورس کالا با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد میزان پیش دریافت خرید تیرآهن و میلگرد در بورس کالا از ۱۰ درصد به ۳۰ درصد رسید.

پیش دریافت خرید تیرآهن و میلگرد در بورس کالا
اطلاعیه بورس کالا در مورد برگشت پیش دریافت تیرآهن و میلگرد
برای مشاهده در سایز بزرگ‌تر، بر روی عکس کلیک کنید.

در تاریخ ۵ اردیبهشت ۱۴۰۲، وزارت اقتصاد، صمت، گمرک و شرکت بورس کالا جلسه مشترکی با هدف کاهش التهاب بازار فولاد برگزار کردند. طی این جلسه با طرح چالش‌های فعلی بازار به چهار تصمیم کلیدی رسیدند که به شرح ذیل است:

  • ۱. برگشت میزان پیش دریافت معاملات بورس کالا از ۱۰ به ۳۰ درصد از ۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ ( ابلاغیه مربوط به تیرآهن و میلگرد توسط بورس کالا صادر شده و در هفته آتی، نامه شمش فولاد نیز ابلاغ می شود)
  • ۲. معاملات اعتباری متوقف و در موارد خاص با نظر وزارت صنعت اجرا شود.
  • ۳. با توجه به ابلاغیه وزارت صنعت و … گمرک در اسرع وقت نسبت به اجرای مصوبه تنظیم بازار اقدام و ردیف‌های تعرفه‌ای تعیین شده از سوی وزارت صنعت صرفا توسط تولیدکننده و یا در صورت خرید از رینگ صارداتی بورس کالا، صورت گیرد.
  • ۴. در خصوص متناسب‌سازی سقف مجاز خرید مواد اولیه با فروش محصولات در بورس کالا، شنبه آینده، ۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ جلسه مشترکی بین وزارت صنعت و بورس کالا برگزار و جداول مربوطه سهمیه واحدها نهایی خواهد شد.

معاملات کنسانتره، گندله و اسفنجی از روز شنبه به یکشنبه منتقل شده و خروجی جلسه شنبه در معاملات روز یکشنبه به بعد اعمال می‌شود.

منبع
بورس پرس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا