اخبار

۶ شرکت بورسی در آستانه افزایش سرمایه

طبق اطلاعیه‌های منتشر شده در سامانه‌ی کدال، شش شرکت فعال بورسی در آستانه‌ی افزایش سرمایه قرار دارند.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از روزنامه دنیای اقتصاد، با توجه به اعلامیه‌های منتشر شده در سامانه کدال، شش شرکت بورسی، به زودی شاهد افزایش سرمایه خواهند بود.

آغاز افزایش سرمایه‌ی نماد چکاوه

مجمع عمومی عادی به‌طور فوق‌العاده شرکت بورسی صنایع کاغذسازی کاوه ۲۲ آذرماه سال جاری با حضور اکثریت صاحبان سهام برگزار شد. طی این جلسه مدیرعامل این شرکت ضمن تایید این نکته که فرایند افزایش سرمایه طولانی شده است، گفت: برای انجام تایید افزایش سرمایه از خدمات تامین سرمایه نوین استفاده کردیم.

این افزایش سرمایه از محل آورده نقدی و مطالبات حال شده انجام می‌شود. طبق گفته‌های مدیرعامل چکاوه هدف از انجام افزایش سرمایه اصلاح ساختار مالی و جلوگیری از خروج نقدینگی از شرکت است. افزایش سرمایه چکاوه از مبلغ ۲۵ میلیارد تومان به ۷۵ میلیارد تومان به تصویب مجمع و صاحبان سهام رسید.

غگرجی ۱۵۰ درصد افزایش سرمایه می‌دهد

جلسه مجمع فوق‌العاده شرکت گرجی با موضوع افزایش سرمایه و با حضور اکثریت صاحبان سهام در تاریخ ۲۳ آذرماه برگزار شد. این شرکت برنامه دارد به کمک افزایش سرمایه اقدام به اجرای طرح توسعه و احداث خطوط تولیدی کند.

همچنین طبق گفته‌های مدیرعامل غگرجی، این شرکت بورسی برنامه دارد که برای تثبیت روند تولید در سال آینده، کلیه خطوط تولیدی را بهبود بخشیده و توسعه دهد و همچنین سالن‌های تولیدی جدیدی را احداث کند. افزایش سرمایه غگرجی ۱۵۰ درصد و از محل سود انباشته است که انجام آن در پایان این جلسه از سوی بازرس قانونی بلامانع اعلام شد.

افزایش سرمایه ۱۰۱ درصدی شپنا

هیات‌مدیره شرکت پالایش نفت اصفهان نیز در راستای اصلاح ساختار مالی خود پیشنهاد افزایش سرمایه ۱۵ هزار میلیارد و ۹۸۳ میلیون و ۷۷۴ هزار تومان را به مجمع عمومی فوق‌العاده داد.

شرکت پالایش نفت اصفهان که اخیرا سرمایه خود را از محل اندوخته و انباشته از ۵١٠٠ میلیارد تومان به ٧۶٠٠ میلیارد تومان افزایش داده و این افزایش سرمایه ۴٩ درصدی را در نیمه مهر ماه به ثبت رسانده بود، باز هم قصد دارد از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها، افزایش سرمایه داشته باشد. افزایش مجدد سرمایه‌ی این شرکت بورسی ۱۰۱ درصد است. پیش از این شپنا یک‌بار از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها در سال ٨٣، سرمایه خود را ارتقا داده است.

نماد وصنا افزایش سرمایه ۵۰ درصدی خواهد داشت

مجمع عمومی عادی به‌طور فوق‌العاده شرکت سرمایه‌گذاری گروه صنایع بهشهر با نماد معاملاتی وصنا در تاریخ ۲۵ آذرماه سال جاری با حضور اکثریت صاحبان سهام به منظور تصویب افزایش سرمایه ۵۰ درصدی برگزار شد.

در چارچوب این جلسه تعیین شد که افزایش سرمایه این شرکت بورسی از محل سود انباشته انجام شود و در نهایت سرمایه شرکت از ۱۸۰ میلیارد تومان به ۲۷۰ میلیارد تومان برسد. هدف افزایش سرمایه وصنا رشد سبد سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت، اصلاح ساختار مالی و تداوم سودآوری عنوان شده است.

فاما و افزایش سرمایه ۶۰ میلیاردی

مجمع عمومی عادی فوق‌العاده شرکت صنعتی آما با حضور صاحبان سهام در تاریخ ۲۴ آذرماه برگزار شد. این شرکت بورسی قصد دارد افزایش سرمایه‌ای به اندازه ۶۰ میلیارد تومان داشته باشد که معادل ۶۷ درصد از محل سود انباشته خواهد بود. پس از این افزایش سرمایه، سرمایه فاما از ۹۰ میلیارد تومان به ۱۵۰ میلیارد تومان خواهد رسید که از نظر بازرس قانونی بلامانع است. این افزایش سرمایه با هدف اصلاح ساختار مالی و توسعه تولید شرکت انجام می‌شود.

افزایش سرمایه ۹۴۹ درصدی بیمه آسیا تصویب شد

مجمع عادی سالانه و مجمع عمومی فوق‌العاده بیمه آسیا در هفته گذشته ۲۴ آذرماه در حالی برگزار شد که طی آن افزایش سرمایه آسیا از محل تجدید ارزیابی دارایی‌های ثابت مشهود از مبلغ ۲۳۰ میلیارد تومان به ۲۴۱۳ میلیارد تومان به تصویب این مجمع رسید.

برگزاری مناقصه توسط ثتران

با توجه به اطلاعیه‌های سایت کدال، شرکت سرمایه‌گذاری مسکن تهران که با نماد معاملاتی ثتران در بازار بورس فعال است، خبر از برگزاری یک مناقصه داده است که قرار است طی آن عملیات تهیه مصالح و اجرای کلیه عملیات ساختمانی بلوک‌های قطعه B پروژه مرکز شهر اندیشه با زیربنای ۲۹.۶۵۴ مترمربع در مدت ۲۸ ماه شمسی واگذار شود.

مجوز افزایش نرخ در پتایر

شرکت بورسی ايران‌ تاير با نماد معاملاتی پتایر نیز خبر از دریافت مجوز افزایش نرخ ۳۰ درصدی داده است. طبق این اطلاعیه انجمن صنفی صنعت تایر و ستاد تنظیم بازار وزارت صمت نرخ فروش تمام تایرهای بایاس (تایرهای سنگین) از تاریخ ۲۹/ ۰۹/ ۱۳۹۹ به میزان ۳۰ درصد متوسط صنعت نسبت به نرخ‌های قبل افزایش خواهد یافت.

منبع
دنیای اقتصاد

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا