اخبار

عرضه اولیه ۵ شرکت تازه در بورس

مدیرعامل فرابورس ایران از عرضه اولیه ۵ شرکت تازه شامل نیروگاه آبادان، پتروشیمی بوعلی، پدیده شیمی جم، زغال سنگ طبس و نیروگاه گیلان در در آینده نزدیک در بورس خبر داد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت نیوز، امیر هامونی، مدیرعامل فرابورس اظهار کرد، از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۴۰ هزار میلیارد تومان پول جدید وارد بازار بورس شده است و سه و نیم میلیون تن کد بورسی جدید در بورس تهران و فرابورس دریافت کرده‌اند.

هامونی افزود، ارزش معاملات در بورس بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومان است و هفته پیش رکورد ۳۱ هزار میلیارد تومان نیز شکسته شد.

وی در ادامه گفت، بازدهی بیش از ۱۶۰ درصد در بورس محقق شده و ارزش بازاری و ثروت عموم مردم در بورس به ۷ هزار و ۷۰۰ تریلیون تومان رسیده است و به جز سهامداران عدالت، هم‌اکنون ۱۵ میلیون تن کد بورسی فعال دارند.

هامونی همچنین اظهار کرد که در آینده نزدیک ۵ شرکت تازه شامل نیروگاه آبادان، پتروشیمی بوعلی، پدیده شیمی جم، زغال سنگ طبس و نیروگاه گیلان در بورس عرضه اولیه خواهند داشت.

مدیرعامل فرابورس ایران گفت، با مشوق‌های مالیاتی برای شرکت‌هایی که در بازار بورس عرضه می‌شوند، ورود شرکت‌های بخش خصوصی به بورس، تسهیل تبدیل سهام خاص به عام برای ورود شرکت‌ها به بورس و ایجاد تابلوی جدید برای شرکت‌های دانش بنیان در این بازار، عرضه در بورس تقویت می‌شود.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا