اخبار

۲۴ میلیارد دلار از منابع ارزی بلوکه شده ایران وارد کشور می‌شود

خبرگزاری ایسنا در مطلبی اعلام کرد که به زودی ۲۴ میلیارد دلار از منابع ارزی بلوکه شده ایران در عراق و کره جنوبی و صندوق بین‌المللی پول وارد کشور می‌شود.

به گزارش توان تحلیل، به نقل از خبرگزاری ایسنا، در پی سفر سلطان عمان به ایران و بر اساس اطلاعات به دست آمده، به زودی بیش از ۲۴ میلیارد دلار از منابع ارزی بلوکه شده ایران در عراق و کره جنوبی و همچنین منابع قابل دسترس کشورمان در صندوق بین‌المللی پول وارد کشور خواهد شد. از این میزان ارز، هفت میلیارد دلار منابع ارزی بلوکه شده ایران در کره‌جنوبی و بالغ بر ۱۰ میلیارد دلار آن منابع بلوکه شده ایران در عراق است که عمده آن به صادرات انرژی به این کشور همسایه باز می‌گردد.

بر اساس دیپلماسی اقتصادی فعال دولت و تلاش برای اصلاح ساختار اقتصادی – سیاسی که نمونه آخر آن سفر سلطان عمان به ایران و سفر مشاور رئیس جمهور آمریکا به عمان بوده، مقرر شد در قالب تفاهمی با ایران این منابع بلوکه شده آزاد شود.

همچنین در پی دیدار محمدرضا فرزین، رئیس کل بانک مرکزی ایران با جورجیوا، رئیس صندوق بین‌المللی پول در واشنگتن مقرر شد ایران بتواند به بیش از ۶.۷ میلیارد دلار حق برداشت ویژه خود دسترسی داشته باشد.

ایران امکان دسترسی به ۶.۷ میلیارد دلار از منابع خود در صندوق بین المللی پول را دارد

گفتنی است؛ چندی پیش نیز علی شریعتی، عضو اتاق بازرگانی ایران و عراق از آزادسازی دو میلیارد دلار از منابع ارزی بلوکه شده ایران تا دیروز دوشنبه، ۱۵ خرداد ماه خبر داده بود.

منبع
ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا