اخبار

درج دو نماد تازه در فرابورس / توسن و فروسیل به بازار سرمایه پیوستند

دو نماد جدید «توسن» و «فروسیل» در فرابورس ایران درج شدند و به بازار سرمایه پیوستند.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، شرکت توسعه سامانه‌های نرم‌افزاری نگین با نماد معاملاتی توسن به عنوان دویست و سی و هشتمین نماد معاملاتی (شصت و هشتمین شرکت در بازار اول) در فهرست نرخ‌های فرابورس ایران درج شد. شرکت فروسیلیسیم خمین (سهامی عام) نیز با نماد معاملاتی فروسیل به عنوان دویست و سی و هفتمین نماد معاملاتی (یکصد و چهل و سومین شرکت در بازار دوم) در فهرست نرخ‌های فرابورس ایران جای گرفت.

شرکت توسعه سامانه‌های نرم‌افزاری نگین در تاریخ ۵ آذرماه ۹۹ پذیرش و در روز ۲۶ بهمن امسال نزد سازمان بورس اوراق بهادار ثبت شد. این شرکت با نماد معاملاتی توسن در گروه رایانه و فعالیت‌های وابسته به آن، زیرگروه مشاوره و تهیه نرم‌افزار با کد ۷۲۲۰ بر تابلوی فرابورس ایران نقش بست.

شرکت توسعه سامانه‌های نرم‌افزاری نگین در سال ۱۳۷۸ با هدف ایجاد بستری مستقل و بومی جهت طراحی و تولید محصولات و راهکارهای نوین در عرصه‌های مختلف فناوری اطلاعات کشور مانند بانکداری و دولت الکترونیک تاسیس شد. این شرکت تا سال ۱۳۸۷ تحت عنوان کیش وِیر و پس از آن با نام توسن به ارائه خدمات متنوع فناوری اطلاعات در صنعت بانکداری کشور و ارگان‌های دولتی پرداخته است.

شرکت فروسیلیسیم خمین در تاریخ ۵ مهرماه ۹۹ پذیرش و در روز ۱۲ اسفند سال جاری نزد سازمان بورس اوراق بهادار ثبت شد. این شرکت با نماد معاملاتی فروسیل در گروه فلزات اساسی، زیرگروه تولید آهن و فولاد پایه با کد ۲۷۱۰ در تابلوی فرابورس ایران جای گرفت.

شرکت فروسیلیسیم خمین از بهمن ماه سال ۹۶ در شهرک صنعتی شهرستان خمین آغاز به کار کرد. محصولات این شرکت به کشورهایی مانند جمهوری چک، بلژیک، عمان، ترکیه و آلمان صادر شده است. فروسیلیسیم از چهار ماده اولیه سنگ سیلیس، کک متالوژی، زغال سنگ و پوسته اکسیدی تولید می‌شود و به عنوان ماده اکسیژن‌زدا در صنایع بزرگ فولادسازی و ماده جوانه‌زا در چدن‌سازی کشور کاربرد دارد.

منبع
تسنیم

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا