اخبار

بازارگردانی دو نماد فرابورسی از فردا آغاز می‌شود

آغاز بازارگردانی دو نماد معاملاتی «وکادو» و «واحیا» از فردا در فرابورس ایران اجرایی می‌شود.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، بازارگردانی سهام شرکت‌های تکادو با نماد معاملاتی «وکادو» و صنایع و معادن احیاء سپاهان‌ با نماد معاملاتی «واحیا» از فردا، روز سه‌‌شنبه(۱۰ فروردین) عملیاتی در فرابورس عملیاتی می‌شود.

لازم به ذکر است که از ۱۰ مهرماه سال گذشته (۱۳۹۹) تمام شرکت‌های بورسی و همچنین تا ۱۵ مهر ماه همان سال، شرکت‌های حاضر در فرابورس ملزم به معرفی بازارگردان شدند. اما به گفته مدیر نظارت بر ناشران بورس، ضروری است که تمام ناشران پذیرفته شده در بورس برای انعقاد قرارداد بازارگردانی و معرفی بازارگردان به بورس اوراق بهادار تهران یا فرابورس ایران اقدام کنند.

در همین راستا و در صورت اجرا نکردن ابلاغیه مذکور، ناشران متخلف محسوب شده و جریمه برای آنان در نظر گرفته می‌شود. تذکر، اخطار، محدودیت موقت یا دائم در دسترسی به سامانه معاملات، تعلیق یا لغو مجوزهای صادره توسط سازمان، محرومیت دریافت خدمات از ارکان بازار سرمایه برای مدت معین، جریمه نقدی، محرومیت از تصدی در هیات مدیره اشخاص تحت نظارت، سلب صلاحیت و لغو پذیرش از جرایم و ضمانت‌های اجرایی در انتظار این متخلفان خواهد بود.

منبع
تسنیم

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا