اخبار

۱۳ شرکت غیربورسی سهام عدالت هولدینگ می‌شوند / تخصیص سهام بعد از افزایش سرمایه

بنا بر گفته‌های معاون سازمان بورس، ۱۳ شرکت غیربورسی سهام عدالت هولدینگ می‌شوند. تخصیص سهام نیز بعد از تأسیس هولدینگ و افزایش سرمایه انجام خواهد شد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از خبرگزاری فارس، محمدرضا معتمد، معاون نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس خبر از هولدینگ شدن ۱۳ شرکت غیربورسی سهام عدالت داد. وی در این خصوص گفت: قرار است سهام شرکت‌های غیر بورسی سهام عدالت از طریق یک هلدینگ که به زودی تشکیل می‌شود، به ۴۹ میلیون سهامدار عدالت در روش مدیریت مستقیم و غیرمستقیم اختصاص یابد.

محمدرضا معتمد در رابطه با تأسیس این هولدینگ و زمان شروع فرآیند انتقال سهام این شرکت‌ها، گفت: سازمان خصوصی‌سازی، اساسنامه هلدینگ را تهیه و مدیران هیئت مؤسس را برای بررسی صلاحیت حرفه‌ای معرفی و اساسنامه را برای ثبت به اداره ثبت شرکت‌ها ارسال کرده است که بعد از تأیید صلاحیت علمی مدیران به زودی هلدینگ تشکیل می‌شود. فرآیند انتقال سهام ۱۳ شرکت بعد از تشکیل هلدینگ آغاز و پس از آن افزایش سرمایه هلدینگ انجام می‌شود.

معتمد در پایان نیز گفت: از ۱۳ شرکت غیر بورسی سهام عدالت، دو شرکت پتروشیمی بوعلی و پتروشیمی ارومیه تاکنون وارد بورس شده‌اند و درصدی از سهام این دو شرکت بورسی جدید هم در هلدینگ قرار خواهد گرفت. بنابراین باید اول هلدینگ تأسیس شود، بعد از آن افزایش سرمایه و سپس تخصیص سهام به همه سهامداران عدالت صورت می‌گیرد.

لازم به توضیح است که پرتفوی سهام عدالت مرکب از ۴۹ شرکت بود که ۳۶ شرکت اکنون در بورس حضور دارند و ۱۳ شرکت نیز خارج از بورس قرار دارند.

منبع
فارس

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا