اخبار

چه میزان وجه از فروش سهام عدالت واریز شده است؟

طبق اعلام سخنگوی ستاد آزادسازی سهام عدالت، تا کنون وجه فروش سهام عدالت به مبلغ ۱۱ هزار و ۸۹۰ میلیارد تومان به حساب سهامداران واریز شده است.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از خبرگزاری فارس، حسین فهیمی سخنگوی ستاد آزادسازی سهام عدالت پیرامون تعداد شرکت‌های استانی سهام وارد شده به بورس، گفت: در حال حاضر ۲۹ شرکت سرمایه‌گذاری استانی در بورس اوراق بهادار تهران درج شده‌اند و معاملات شرکت‌های سرمایه‌گذاری استان‌های خراسان های جنوبی و شمالی، بوشهر، گلستان، مرکزی، زنجان، قم و ایلام آغاز شده است و نماد سایر شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی نیز به مرور در بورس تهران بازگشایی می‌شود. 

سخنگوی ستادآزادسازی سهام عدالت و مدیر عامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه در پاسخ به این که تا کنون چه تعداد از سهامداران عدالت برای فروش سهام خود اقدام کرده‌اند و چه مقدار از پولشان واریز شده است نیز پاسخ داد: در مجموع ۳ میلیون و ۱۵۰ هزار نفر از سهامداران عدالت، سفارش فروش سهام عدالت خود را تکمیل کردند که از این میزان ۲ میلیون و ۶۴۳ هزار نفر وجه خود را دریافت کرده‌اند و بقیه در فرآیند فروش قرار دارند. 

فهیمی تاکید کرد: طبق آخرین آمارها، کل فروش سهام عدالت از ابتدای آزادسازی رقمی بالغ بر ۱۱ هزار و ۸۱۹ میلیارد تومان بوده است.

منبع
فارس

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا