اخبار

ذوب آهن معادن زغال سنگ البرز مرکزی را توسعه می‌دهد

در مراسم رسمی واگذاری مدیریت و راهبری معادن زغال سنگ سوادکوه (البرز مرکزی) به ذوب آهن، ذوب آهن وعده‌ی توسعه معادن زغال سنگ البرز مرکزی را داد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری بورس پرس، مرتضی یزدخواستی، عضو هیأت مدیره ذوب آهن در چارچوب مراسم رسمی واگذاری مدیریت و راهبری معادن زغال سنگ سوادکوه (البرز مرکزی) به ذوب آهن، گفت: این شرکت به عنوان مادر صنعت فولاد، پیشگام اکتشاف معادن بوده و معادن البرز مرکزی هم توسط ذوب راه‌اندازی شده است. ذوب آهن تجربه موفقی نیز در امر مدیریت و راهبری معادن زغال سنگ البرز شرقی دارد که از آن می‌توان در معادن سوادکوه بهره برد.

عین‌اله طالبی، فرماندار سواد کوه نیز در بخشی از این مراسم گفت: احیا و توسعه معادن، افزایش تولید، اشتغال زایی و توسعه اقتصادی، توجه به صنایع تبدیلی و آموزش تخصصی از جمله مواردی است که امید می‌رود با بازگشت ذوب آهن و مدیریت دوباره این معادن، مورد توجه قرار گیرد و دوباره دوران طلایی البرز مرکزی بازگردد.

در ادامه نیز محمدجعفر صالحی، معاون خرید ذوب آهن، در رابطه با پتانسیل‌های تولیدی این معادن گفت: تولید معادن زغال سنگ سواد کوه در سال حدود ۱۰۰ هزار تن کنسانتره زغال سنگ است در حالی که ظرفیت تولید ۳۰۰ هزارتنی دارد. بنابراین توسعه استخراج بسیار ضروری است. زغال این معادن از کیفیت خوبی برخوردار است و می‌تواند میزان واردات را کاهش دهد. البته هدف دستیابی به حداکثر استخراج در سریع‌ترین زمان ممکن است که اشتغال‌زایی و توسعه اقتصادی برای این منطقه به همراه دارد.

افشین مختاری، مدیرعامل شرکت پیشرو معادن سواد کوه نیز گفت: مطالعات خرید این معادن از سال گذشته آغاز شد و در نهایت ۵ معدن زغال سنگ و یک گواهی کشف به انضمام دارایی های این معادن خریداری شد. اکنون در این معادن حدود هزار نفر مشغول به کار هستند که امید می رود با توسعه معادن، اشتغال زایی مناسب برای این منطقه به وقوع بپیوندد. برای توسعه فعالیت این معادن به زیرساخت هایی نیاز است که این ملزومات در حال مهیا شدن است.

مختاری سپس افزود: از تجربه بیش از نیم قرنی ذوب آهن جهت اصلاح ساختار سازمانی و تجهیزاتی این معادن بهره گرفته و قطعاً شاهد توسعه آن‌ها خواهیم بود.

روح اله فاضل پور، مدیر امور مجامع و شرکت‌های ذوب آهن هم در رابطه با بورسی شدن این شرکت‌های وابسته به معادن زغال سنگ البرز مرکزی، گفت: این مجتمع عظیم صنعتی ۱۰ شرکت زیرمجموعه دارد که دارای شخصیت حقوقی مستقل هستند و بر اساس سیاست‌های سهامدار عمده عمل می‌کنند. هدف اصلی برای هر ۱۰ شرکت، ورود به بورس است که نیاز به زیرساخت، شفاف‌سازی و دیگر ملزومات دارد. خوشبختانه اقدامات لازم برای ورود شش شرکت به بورس انجام شده و برای شرکت پیشرو معادن سوادکوه نیز در نظر است که بعد از گذشت دو تا سه سال مالی، اقدامات لازم انجام شود.

منبع
بورس پرس

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا