اخبار

عرضه اولیه های پاییز چه خواهند بود؟

استقلال و پرسپولیس، پتروشیمی‌های الوند و بوعلی، شرکت پالایشی ستاره خلیج فارس، شرکت حمل و نقل ریلی رجا، پتروشیمی اروند، شرکت توسعه عمران‌امید، شرکت تامین‌سرمایه تمدن، شرکت صنایع غذایی کورش و شرکت اوپال پارسیان سنگان از مهمترین عرضه اولیه های پاییز امسال خواهند بود.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت نیوز، در هفته اخیر سهامداران تنها شاهد یک عرضه اولیه بودند. پس از عرضه اولیه وسپهر در ۳۰ شهریور ماه امسال، سهامداران شاهد چه عرضه اولیه هایی در پاییز سال ۹۹ خواهند بود؟

صف سنگین برای ورود به بورس همچنان ادامه دارد و در هفته اخیر به نقل از وزارت صمت اعلام شد، ۵۰۰ شرکت صنعتی و معدنی در راه بورس هستند.

اما از کدام عرضه اولیه ها اخباری منتشر شده است؟

جواد عشقی‌نژاد، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری مدبران اقتصاد (زیرمجموعه هلدینگ خلیج فارس)، با اعلام خبر عرضه اولیه سهام پتروشیمی الوند و بوعلی در پاییز امسال، سهم‌های بنیادی و صادرات‌محور را در نیمه دوم امسال، جذاب‌تر دانست.(بااقتصاد)

شنبه ۲۹ شهریور ماه امسال مدیرعامل پتروشیمی اروند از برنامه این شرکت برای ورود به بازار سرمایه خبر داده است.

سه روز بعد، سه‌شنبه اول مهر ماه هم اعلام شد که شرکت حمل و نقل ریلی رجا برای ورود به بازار سرمایه، پذیرش خود را در شرکت فرابورس به ثبت رساند.

علاوه بر این، با وجود آنکه عرضه اولیه ستاره خلیج فارس طبق برنامه پیش نرفته و به تابستان امسال نرسید اما همچنان بحث آن مطرح است و به نظر می‌رسد در آینده نزدیک سهامداران شاهد این عرضه اولیه بزرگ باشند.

استقلال و پرسپولیس نیز دو مجموعه‌ای هستند که عرضه اولیه آن‌ها در پاییز امسال تاکنون چند مرتبه از سوی مقامات وعده داده شده است.

از سوی دیگر طبق آخرین پیگیری‌ها، عرضه های اولیه محتمل شرکت توسعه عمران‌امید که در بخش املاک و مستغلات در فرابورس درج نماد شده، شرکت تامین‌سرمایه تمدن و همچنین شرکت صنایع غذایی کورش است. از بین این گزینه‌ها نیز شاید محتمل‌ترین، عرضه اولیه نماد غکورش است که بیش از یک ماه پیش لغو شده بود. همچنین عرضه اولیه اوپال پارسیان سنگان هم از دیگر گزینه‌های محتمل است.

بدین ترتیب استقلال و پرسپولیس، پتروشیمی‌های الوند و بوعلی، شرکت پالایشی ستاره خلیج فارس، شرکت حمل و نقل ریلی رجا، پتروشیمی اروند، شرکت توسعه عمران‌امید، شرکت تامین‌سرمایه تمدن، شرکت صنایع غذایی کورش و شرکت اوپال پارسیان سنگان از مهمترین عرضه‌ اولیه های احتمالی پاییز امسال خواهند بود.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا