اخبار

زمان عرضه اولیه « وپویا » قطعی شد

۱۵ درصد از سهام سرمایه گذاری پویا با نماد وپویا چهارشنبه پیش رو عرضه اولیه خواهد شد تا این شرکت ۲۰۰ میلیارد تومانی ششمین شرکت جدید در سال ۹۹ شود.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری بورس پرس، ورود شرکت‌های جدید به بازار سهام بعد از حدود ۲۵ روز وفقه از سر گرفته شد و قرار است بعد از ورود آریاساسول در ۷ خرداد، چهارشنبه هفته جاری (چهارم تیر)، سرمایه گذاری پویا در بازار اول معاملات فرابورس حاضر شود .

به این ترتیب ۱۵ درصد از سهام « وپویا » معادل ۶۰۰ میلیون سهم با حداکثر ۳۰۰ سهم برای هر فرد حقیقی و حقوقی با دامنه قیمت ۳۹۰ تا ۴۱۰ تومانی هر سهم به عموم واگذار خواهد شد .

براساس این گزارش، وپویا با سرمایه ۲۰۰ میلیارد تومانی در گزارش عملکرد حسابرسی نشده سه ماهه منتهی به اردیبهشت، ۳۷۵ ریال سود برای هر سهم محقق کرده و جمع درآمدهای عملیاتی در این دوره بالغ بر ۱۵۱.۱ میلیارد تومان و سود عملیاتی ۱۵۰.۱ میلیارد تومان بوده است.

این شرکت در نظر دارد سرمایه اسمی را از ۲۰۰ به ۴۰۰ میلیارد تومان طی دو مرحله از محل مطالبات و آورده نقدی سهامداران افزایش دهد و  طبق  پیش‌بینی‌‌ها، مبلغ سود سهام مصوب مربوط به عملکرد سال مالی منتهی به بهمن ۹۸ در سال جاری با انجام افزایش سرمایه به حساب سرمایه منتقل خواهد شد.

در ترکیب سهامداری وپویا هم سرمایه گذاری تدبیر، مالکیت ۹۹.۹ درصدی را در اختیاردارد.

براساس این گزارش، طی سال جاری سهام پنج شرکت سرمایه گذاری صبا تامین، شستا، پگاه گیلان و لاستیک یزد در ۲۰ و ۲۷ فروردین، ۱۰ و ۳۱ اردیبهشت،  پلیمر آریاساسول در ۷ خرداد عرضه اولیه شده اند و سرمایه گذاری پویا ششمین شرکت تازه وارد سال بشمار می رود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا