اخبار

عرضه اولیه سه‌شنبه و چهارشنبه مشخص شد

روز سه‌شنبه (۲۸ مرداد) شرکت تهیه و توزیع غذای دنا آفرین فدک، ۲۰ درصد از سهام خود را با نماد « گدنا » از طریق عرضه اولیه وارد بورس می‌کند. روز چهارشنبه (۲۹ مرداد) نیز شرکت صنایع غذایی کورش با نماد « غکورش » ۱۲ درصد از سهام خود را عرضه اولیه می‌کند.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از تجارت نیوز، طبق اطلاعیه فرابورس ایران، روز سه‌شنبه شرکت تهیه و توزیع غذای دنا آفرین فدک ۶۰ میلیون (معادل ۲۰ درصد) از سهام خود را به روش عرضه اولیه روانه بورس می‌کند. از این میان ۵۱ میلیون سهم از طریق عرضه اولیه به عموم عرضه می‌شود.

بر اساس اطلاعیه مدیریت عملیات بازار شرکت بورس اوراق بهادار تهران، پس از عرضه اولیه گدنا در سه‌شنبه ، روز چهارشنبه نیز شرکت صنایع غذایی کورش ۳۶۰ میلیون (معادل ۱۲ درصد) از سهام خود را عرضه اولیه خواهد کرد که از این میان ۳۰۰ میلیون سهم از طریق عرضه اولیه به عموم عرضه می‌شود.

این شرکت که به عنوان پانصد و چهل و ششمین شرکت در فهرست شرکت‌های پذیرفته شده بورس و در گروه محصولات غذایی و آشامیدنی به جز قند و شکر درج شده است، از سوی  شرکت کارگزاری فارابی عرضه خواهد شد.

در عرضه اولیه گدنا، هر نفر می‌تواند ۲۰ سهم در بازه قیمتی ۵۸۰ تا ۶۰۰ تومانی سفارش دهد که معادل حداکثر ۱۲ هزار تومان خواهد بود. البته در صورت مشارکت ۶ میلیون نفری در این عرضه اولیه، احتمالا به هر نفر بیشتر از ۹ سهم تخصیص تعلق نگیرد که به ۵۴۰۰ تومان نقدینگی نیاز خواهد داشت.

در عرضه اولیه غکورش نیز هر نفر می‌تواند ۱۰۰ سهم در بازه قیمتی ۲۷۵۵ تا ۲۹۰۰ تومانی سفارش دهد که معادل حداکثر ۲۹۰ هزار تومان خواهد بود. اما با توجه به مشارکت ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار نفری در عرضه‌های قبلی احتمالا به هر نفر بیشتر از ۵۵ سهم تخصیص اختصاص داده نشود که به ۱۶۰ هزار تومان نقدینگی نیاز خواهد داشت.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا