اخبار

سهم اوراق تسه از معاملات مسکن در تهران پس از دو سال به ۲۱ درصد رسید

رئیس اداره کل بررسی‌های اقتصادی و توسعه محصول بانک مسکن، ضمن اعلام سهم اوراق تسه از معاملات مسکن، از عدم تغییر محسوس قیمت اوراق تسهیلات مسکن از ابتدای سال تا کنون خبر داد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری امتداد، مهناز کشتکار رجبی، رئیس اداره کل بررسی‌های اقتصادی و توسعه محصول بانک مسکن، گفت: مانند سال‌های گذشته خرید و فروش ملک در فروردین کمتر شده است که همین امر سبب شده خرید اوراق نسبت به سایر ماه‌ها کاهش یابد.

کشتکار رجبی با تاکید بر این که شرایط اقتصادی و سیاسی کشورمان باعث شده تا افرادی که قصد خرید و یا فروش ملک را دارند فعلا دست نگه دارند، اظهار کرد: این موضوع یکی از عوامل کاهش خرید اوراق نسبت به سایر ماه‌ها است.

رئیس اداره کل بررسی‌های اقتصادی و توسعه محصول بانک مسکن با بیان اینکه سهم اوراق تسه از معاملات مسکن در تهران پس از دو سال به ۲۱ درصد رسید، تاکید کرد: در سال ۹۸ در شهر تهران ۲۰ درصد معاملات از محل اوراق مسکن صورت گرفته است که در سال ۹۹ حدود ۲۱ درصد خرید ملک از محل اوراق بود.

کشتکار رجبی ضمن اشاره به اینکه با توجه به رصد بازار سرمایه، قیمت اوراق مسکن نسبت به هفته گذشته تغییر محسوسی نداشته است، اضافه کرد: در پایان معاملات روز شنبه ۲۵ اردیبهشت بازار سرمایه، هر برگ اوراق امتیاز تسهیلات مسکن خرداد ۹۸، ۵۴ هزار و ۹۲۳ هزارتومان، هر برگ اوراق امتیاز تسهیلات مسکن تیر ۹۸، ۵۵ هزار و ۵۱۹ تومان و هر برگ امتیاز تسهیلات مسکن مرداد ۹۸، ۵۶ هزارو ۶۱۱ تومان داد و ستد شد.

کشتکار رجبی با بیان اینکه با افزایش قیمت مسکن، افراد برای خرید ملک از این تسهیلات استفاده می‌کنند، بیان کرد: دامنه نوسان اوراق امتیاز تسهیلات مسکن به مانند گذشته ۵+ و ۵- است و هیچ تغییری نکرده است.

منبع
امتداد

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا