اخبار

آغاز بازار بورس ۳ اسفند / سایه سنگین عرضه بر اکثر نمادها

در حالی که در مرحله پیش‌گشایش بورس امروز تقاضا در نمادهای شاخص‌ساز مانند فملی و شستا زیاد بود اما با آغاز معاملات بازار بورس ۳ اسفند، تقاضا کاهش یافت و جای خود را به عرضه داد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت‌نیوز، در مرحله پیش‌گشایش بورس امروز تقاضا در نمادهای فملی و شستا زیاد بود اما با شروع معاملات بازار سهام تقاضا در این نمادها از بین رفت و جای خود را به عرضه داد. کارشناسان عقیده دارند جو منفی در بازار سهام زیاد است و سهامداران به صورت هیجانی اقدام به فروش می‌کنند و این حجم از فروش درحالیست که بازار سهام در شرایط دامنه نوسان نامتقارن قدرت نقدشوندگی پایین‌تری دارد و عملا حجم وسیعی از فروشندگان فقط صف فروش نشین شدند.

آغاز معاملات بازار بورس ۳ اسفند با روند منفی اکثر نمادهای شخص‌ساز همراه بود و در حال حاضر فقط ۱۲ درصد از نمادهای بازار سهام مثبت هستند و حدود ۲۸۰ نماد بورسی در جریان معاملات امروز در رنج منفی معامله می‌شوند. همچنین در بازار فرابورس نیز حدود ۱۶ درصد نمادها مثبت است و بقیه نمادها قفل در صف‌های فروش هستند.

بازار سهام در بلاتکلیفی قرار دارد و افزایش قیمت‌های جهانی با احتمال کاهش قیمت دلار همراه شده است و همچنین ازسرگیری مذاکره با آمریکا با خروج ایران از پروتکل‌های الحاقی همراه شده است.

بسیاری از کارشناسان عقیده دارند مشکل بازار سهام در حال حاضر کمبود پول است و محمد خبری‌زاد کارشناس بازار سرمایه عقیده دارد برای بازگشت روند صعودی بورس باید حدود ۱۵ تا ۲۰ هزار میلیارد تومان پول به بازار سهام تزریق شود و این درحالیست که دولت حدود ۸۰ هزار میلیارد تومان در تابستان امسال از بازار سهام خارج کرده است.

در جریان معاملات امروز بازار سهام شاخص هم‌وزن نیز روندی نزولی دارد اما وضعیت شاخص هم‌وزن از شاخص کل به نسبت بهتر است.

همچنین در جریان جلسه امروز مجلس قرار است در رابطه با خروج از پروتکل‌های الحاقی الحاقی تصمیم‌گیری شود.

همچنین در جریان معاملات دیروز افزایش سرمایه ۴۶ درصدی فولاد نیز تصویب شد و احتمالا این افزایش سرمایه به زودی احمال خواهد شد.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا