اخبار

برنامه سازمان بورس برای رفع اختلال هسته معاملات

رئیس سازمان بورس اظهار کرد، سه برنامه برای رفع مشکل اختلال هسته معاملاتی وجود دارد که این مشکلات ظرف دو تا سه ماه آینده رفع خواهند شد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت نیوز، حسن قالیباف اصل، رئیس سازمان بورس در پاسخ به این پرسش که علت مشکل اختلال هسته معاملاتی چیست، گفت، برای رفع اختلال هسته معاملاتی سه برنامه (کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت) در نظر گرفته شده است. در کوتاه مدت قرار است اقداماتی با شرکت‌های فناوری در سیستم فعلی انجام شود که ظرفیت فعلی معاملات را در بازار پاسخ دهد. این برنامه، مشکل را بین دو تا سه ماه آینده حل می‌کند.

حسن قالیباف اصل افزود، برنامه میان‌مدت هم این است که یک منبع خارجی خریداری و قرار است که از آن استفاده ‌شود. حال اینکه این برنامه چه زمانی اجرا شود، به طرف فروشنده بستگی دارد.

وی اداه داد، از سوی دیگر در برنامه بلند‌مدت سامانه معاملات ملی را در نظر گرفته‌ایم که در این رابطه با دانشگاه تهران قرارداد بستیم تا مشکل را با استفاده از دانش بومی حل کنیم.

او در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه آیا شیفت‌بندی معاملات دائمی است، اظهار کرد، شیفت‌بندی معاملات دائمی نیست و این شیفت‌بندی موقت خواهد بود.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا