اخبار

سفیر چین: تجارت روسیه و چین ممکن است امسال به ۲۰۰ میلیارد دلار برسد

سفیر چین در روسیه در اظهاراتی پیش بینی کرد که تجارت بین روسیه و چین ممکن است تا پایان سال جاری میلادی به ۲۰۰ میلیارد دلار برسد.

به گزارش توان تحلیل، به نقل از تسنیم، ژانگ هانهویی، سفیر چین در روسیه، اعلام کرد که علی رغم شرایط دشوار بین‌المللی حال حاضر، روابط اقتصادی بین دو کشور چین و روسیه با رشدی ثابت به کار خود ادامه می‌دهد. وی در همین راستا پیش‌بینی کرد که تجارت بین روسیه و چین ممکن است تا پایان سال جاری میلادی به ۲۰۰ میلیارد دلار برسد. وی در این رابطه گفت:

ژانگ هانهویی در گفتگو با خبرگزاری ریانووستی گفت: همکاری تجاری و اقتصادی روسیه و چین علیرغم آزمایش‌های مرتبط با همه‌گیری، کوچک شدن اقتصاد جهانی و شرایط دشوار بین‌المللی و منطقه‌ای، نتایج عالی و توسعه پایدار را نشان می‌دهد.

سفیر چین با استناد به داده های گمرک چین گفت: در هفت ماه اول سال ۲۰۲۲، تجارت پکن و مسکو ۲۹ درصد افزایش یافت و به ۹۷.۷۱ میلیارد دلار رسید.

در این مدت، صادرات چین به روسیه به ۳۶.۲۶ میلیارد دلار رسید که نشان دهنده افزایش ۵.۲ درصدی نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۲۱ است. واردات چین از روسیه نیز با جهش ۴۸.۸ درصدی به ۶۱.۴۴ میلیارد دلار رسید.

ژانگ با فهرست کردن برخی از اولویت‌های تجارت دوجانبه تأکید کرد که همکاری در زمینه‌های انرژی، انرژی هسته‌ای، هوا و فضا، زیرساخت‌های اساسی و همچنین فناوری دیجیتال، پزشکی، انرژی سبز، کشاورزی، و علوم و نوآوری برای دوکشور بسیار مهم است.

وی گفت: همه این‌ها یک سکوی قدرتمند برای رساندن همکاری تجاری و اقتصادی ما به سطح جدیدی است.

منبع
تسنیم

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا