اخبار

دلیل لغو عرضه اولیه اپال چه بود؟

به نظر می‌رسد لغو عرضه اولیه اپال به خاطر ادعای گران‌فروشی این سهم و همچنین سنگین بودن آن در روزهای نوسانی اخیر، بوده باشد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از روزنامه‌ی دنیای اقتصاد، دیروز، ۲۵ آذر عرضه اولیه ۱۳ درصد سهام شرکت فرآوری معدنی اپال کانی‌پارس که با نماد معاملاتی اپال ثبت شده است، لغو شد. طبق اعلام مراجع مربوطه، زمان بعدی عرضه این نماد در روزهای آینده اطلاع‌رسانی خواهد شد.

این عرضه اولیه که ۲.۱ میلیارد سهم را شامل می‌شد، قرار بود که امروز چهارشنبه انجام شود اما گویا برخی از فعالین این بازار با اشاره به قیمت ۱۴۰۰ تا ۱۴۸۰ تومانی هر سهم اپال و نیاز به نقدینگی ۸.۳ هزار میلیارد تومانی، خواهان لغو این عرضه در این روزوهای ریزشی و منفی بازار بودند.

همچنین عامل مهم دیگر در لغو عرضه اولیه اپال ادعاهایی بود مبنی بر گران‌فروشی سهم‌های اپال که بر این تصمیم مسئولین بورسی بی‌تأثیر نبود. برخی با بررسی دارایی‌های جاری و غیر‌جاری و بدهی‌های این شرکت و حقوق مالکان دارایی‌ها، این ادعا را مطرح کرده بودند که ارزش اصلی هر سهم، کم‌تر از مقدار اعلام شده است.

به این ترتیب می‌توان گفت لغو عرضه اولیه این نماد در مقطع فعلی، می‌تواند به بهبود نسبی بازار سهام در روزهای آینده کمک کند یا روند ریزشی آن را متوقف کند.

منبع
دنیای اقتصاد

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا