اخبار

متهمان بازارگردانی به قوه قضاییه معرفی شدند

نایب رئیس اول مجلس با اشاره به اهمال کاری سازمان بورس در انجام وظایف، متهمان در بازارگردانی سهام را در فهرستی به رئیس قوه قضائیه معرفی کرد و خواهان رسیدگی و برخورد با آنان شد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری بورس پرس، امیرحسین قاضی زاده هاشمی، نایب رئیس اول مجلس با ارسال نامه‌ای به ابراهیم رئیسی، رییس قوه قضاییه فهرست متهمان بازارگردانی در بازار سرمایه را معرفی و اعلام کرد: متاسفانه رانت خواران و وابستگان اقتصاد دولتی با چنبره به اقتصاد و برخی شرکت‌های “خصولتی” با دعوت مردم توسط رئیس جمهور، موجب رشد حبابی سهام شدند و نهایتا بازار سرمایه را به قتلگاه سرمایه‌های مردم تبدیل کرده‌اند.

نایب رییس مجلس در این باره اظهار کرد: متاسفانه مدیران سازمان بورس با اهمال و ترک فعل در وظایف نظارتی طبق ماده ۵۲ قانون بازار بهادار بعد از ۴ ماه هنوز فهرست متخلفین و مسببین سقوط شاخص را به مراجع قضایی ارائه نکردنده‌اند و مانع پیگیری مجلس و مراجع قضایی شده‌اند. وزرای اقتصادی دولت نسبت به نقش پیرامون صعود کنترل نشده بازار و سقوط و به یغما رفتن سرمایه مردم مورد مواخذه قرار گیرند.

قاضی زاده هاشمی افزود: از آنجایی که سازمان بورس به وظیفه خود عمل نکرده به نمایندگی از مردم، فهرست متهمین در موضوع بازارگردانی و شرکت‌هایی که با عملکرد سوء باعث سقوط بازار سرمایه شده‌اند را جهت رسیدگی و برخورد لازم تقدیم می‌کنم.

منبع
بورس پرس

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا