اخبار

عملیات بازارگردانی برای ۵ شرکت بورسی آغاز شد

عملیات بازارگردانی سهام شرکت‌های ایرکا پارت صنعت، سیمان اصفهان، تکنوتار، سرامیک‌های صنعتی اردکان و غلتک‌سازان سپاهان در بورس تهران آغاز شد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از خبرگزاری تسنیم، طبق اعلام شرکت بورس، عملیات بازارگردانی پنج شرکت بورسی شامل شرکت‌های ایرکا پارت صنعت با نماد خکار، سیمان اصفهان با نماد سصفها، تکنوتار با نماد تکنو، سرامیک‌های صنعتی اردکان با نماد کسرا و غلتک‌سازان سپاهان با نماد فسازان شروع شده است.

لازم به ذکر است که طبق گفته‌های مدیر نظارت بر ناشران بورس، تمامی ناشران پذیرش شده در بورس مستلزم انعقاد قرارداد بازارگردانی و معرفی بازارگردان به بورس هستند. این الزام از دهه‌ی اول مهرماه سال جاری برای همه‌ی شرکت‌های بورسی وجود داشته است و برای شرکت‌های فرابورسی از ۱۵ آبان سال جاری برقرار می‌شود.

در صورتی که هر یک از ناشران از این ابلاغیه پیروی نکنند متخلف محسوب شده و مشمول جرایمی همچون تذکر، اخطار، محدودیت موقت یا دائم در دسترسی به سامانه معاملات، تعلیق یا لغو مجوزهای صادره توسط سازمان، محرومیت دریافت خدمات از ارکان بازار سرمایه برای مدت معین، جریمه نقدی، محرومیت از تصدی در هیئت مدیره اشخاص تحت نظارت، سلب صلاحیت و لغو پذیرش خواهند شد.

منبع
تسنیم

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا