اخبار

۱۱ زیرمجموعه­ هلدینگ غدیر در آستانه ورود به بازار سرمایه

مدیر سرمایه‌گذاری و طرح‌های شرکت سرمایه‌گذاری غدیر، اظهار کرد، مراحل پذیرش و عرضه ۱۱ شرکت زیرمجموعه هلدینگ غدیر تکمیل و نهایی شده و شرکت توسعه سرمایه و صنعت غدیر در آینده نزدیک در فرابورس عرضه می‌شود.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از روزنامه دنیای اقتصاد، قاسمعلی جمالی، مدیر سرمایه‌گذاری و طرح‌های شرکت سرمایه‌گذاری غدیر با اشاره به اینکه پتروشیمی تبریز در حال تکمیل مدارک پذیرش در بازار سرمایه است و احتمالاً طی یک ماه آینده عرضه اولیه می‌شود، اظهار کرد، « علاوه بر این دو مجموعه، شرکت‌های نیروگاه اکسین، بین‌المللی توسعه صنایع و معادن غدیر (هلدینگ صنعت و معدن غدیر)، فولاد نی‌ریز کاشان، فولاد شاهرود، آهن و فولاد غدیر ایرانیان، تیسا کیش، خدمات انفورماتیک راهبر (هلدینگ آی‌تی)، سیمان سفید شرق و معادن زغال‌سنگ سیمان شرق در حال تکمیل مدارک پذیرش هستند ».

به این ترتیب مراحل پذیرش و عرضه ۱۱ شرکت زیرمجموعه این هلدینگ نهایی شده است و به زودی در فرابورس عرضه خواهد شد.

جمالی در ادامه گفت، « به منظور ایجاد شفافیت بیشتر در خصوص ارزش دارایی‌های هلدینگ‌های توسعه صنایع و معادن غدیر و همچنین هلدینگ برق و انرژی غدیر، ابتدا سهام شرکت‌های تابعه این شرکت‌ها در بورس یا فرابورس عرضه خواهد شد و پس از آن، سهام این دو هلدینگ نیز عرضه می‌شود ».

جمالی در رابطه با شرکت‌های تابعه هلدینگ غدیر اضافه کرد، « عرضه سهام شرکت‌های تابعه هلدینگ غدیر محدود به این لیست نبوده و با تکمیل طرح‌هایی همچون آلومینیوم جنوب (سالکو) و نیروگاه هرمز، سهام آن‌ها نیز در فرآیند عرضه در بورس قرار خواهند گرفت ».

این مسئول همچنین افزود، « با برنامه‌ریزی‌های انجام شده، شرکت‌هایی مانند هلدینگ سیمان غدیر و برخی شرکت‌های فولادی از شهریور ماه سال جاری تا پایان سال به تدریج در بازار عرضه خواهند شد و با توجه به لزوم انجام برخی اصلاحات ساختاری و افزایش سرمایه در برخی از این شرکت‌ها، سهام آن‌ها نیز حداکثر تا نیمه اول سال ۱۴۰۰ در بازار سهام عرضه می‌شود ».

مدیر سرمایه‌گذاری غدیر با اشاره به موانع پذیرش یا عرضه سهام در بورس از جمله طولانی بودن این فرایند و اصلاحات ساختاری مناسب، اظهار کرد، « مهم‌ترین چالش‌های این فرآیند، طولانی بودن مراحل پذیرش به دلیل تقاضای زیاد شرکت‌ها در صف پذیرش، لزوم تبدیل شرکت‌ها از سهامی خاص به سهامی عام، زمانبری فرآیند تقویم اموال، لزوم انجام افزایش سرمایه و اصلاح ساختار در برخی شرکت‌ها است ».

منبع
دنیای اقتصاد

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا