اخبار

آمادگی بانک توسعه صادرات برای عرضه سهام بانک ایران و ونزوئلا

رئیس پیشین سازمان بورس و اوراق بهادار از قصد خود برای عرضه سهام اگزیم بانک ایران در بانک ایران و ونزوئلا و شرکت تامین سرمایه تمدن خبر داد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از روزنامه دنیای اقتصاد، اگزیم بانک ایران یا بانک توسعه صادرات با سابقه ۱۹ سال فعالیت در عرصه بانکداری کشور اکنون مدیرعاملی «بورسی» دارد. علی صالح‌آبادی که پیش‌تر ریاست سازمان بورس و اوراق را برعهده داشته است، اعلام کرد که قصد دارد سهام این بانک را در شرکت تامین سرمایه تمدن و بانک مشترک ایران و ونزوئلا در بازار سرمایه عرضه کند.

صالح‌آبادی ضمن تاکید بر موافقت بانک مرکزی با عرضه اولیه ۲۵ درصد از سهام شرکت تامین سرمایه تمدن و نیز ۱۷ درصد از سهام بانک مشترک ایران و ونزوئلا، گفت، منابع کسب شده از عرضه این سهام، صرف اعطای تسهیلات به مشتریان بانک خواهد شد.

مدیرعامل بانک توسعه صادرات با اشاره به پیشنهاد افزایش سرمایه بدون تزریق منابع جدید، اضافه کرد، در جلساتی با کمیسیون اقتصادی مجلس پیشنهادهایی در خصوص افزایش سرمایه بانک توسعه صادرات ارائه شده و پیش‌بینی می‌شود با عملیاتی شدن سازوکار پیشنهادی، حداقل یک میلیارد دلار به بنیه مالی بانک توسعه صادرات اضافه شود.

منبع
دنیای اقتصاد

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا